موزه مردم شناسی قاین

موزه مردم شناسی قاین

موزه مردم‌شناسی قاین در طبقه همکف خانه تاریخی سلطانی، در اردیبهشت سال ۱۳۸۴ افتتاح شد. این منزل قدیمی، متعلق به خانواده‌ی سلطانی از ملاکین و بزرگان قاین بوده است. اصل بنا به دوره‌ی زندیه تعلق دارد و در دوره‌ی قاجار و دوره‌ی پهلوی نیز تغییراتی در آن به‌‌وجود آمده است. بخش‌های مختلف موزه شامل مراسم شب یلدا (کف‌زنی)، دستاسی، جاجیم‌بافی، کاشت، داشت و برداشت زعفران، ریسندگی، حلاجی و جلک‌ریسی، مراسم سنتی کشاورزی، تلم‌زنی (تهیه مواد لبنی) و مراسم سنتی عروسی همراه با ساز و دهل و رقص محلی (اجرای موسیقی مقامی قاینات و خراسان جنوبی) با استفاده از مانکن‌هایی با پوشش محلی می‌شود.
مشهد در وضعیت قرمز کرونایی

مشهد در وضعیت قرمز کرونایی

این روزها مشهد در دشوارترین شرایط برای مقابله با کرونا قرار گرفته است. وضعیت به قدری وخیم شده که جامعه پزشکی و کادر درمان به‌طور مداوم خواهان رعایت پروتکل‌ها توسط مردم و تعطیل شدن شهر مشهد توسط مسئولان شده‌اند. در حال حاضر بسیاری از ظرفیت‌های بیمارستانی مشهد به بستری بیماران کرونایی اختصاص یافته است. کرونا علاوه بر مشهدی‌ها به جان مسافرانی که علی‌رغم هشدارها به مشهد سفر کرده‌ بودند نیز افتاده؛ به طوری که ۳۰ درصد بستری‌های بیمارستان‌های مشهد در بخش کرونا را زوار تشکیل می‌دهند.
استقبال از جواد فروغی در فرودگاه امام (ره)

استقبال از جواد فروغی در فرودگاه امام (ره)

جواد فروغی دارنده مدال طلای المپیک تاریخ تیراندازی ایران ظهر امروز یکشنبه 10 مردادماه با استقبال مسئولان ورزشی کشور، جمعی از همکاران و خانواده وارد فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) شد.
رونمایی از کتاب عکس «خواهر خورشید»

رونمایی از کتاب عکس «خواهر خورشید»

همزمان با میلاد امام موسی کاظم(ع) مراسم رونمایی از کتاب «خواهر خورشید» شامل عکس‌هایی نفیس از حرم مطهر حضرت معصومه(س) با حضور جمعی از مسئولان استانی در شبستان حضرت زهرا(س) حرم مطهر کریمه اهل بیت(ع) برگزار شد. این اثر شامل عکس‌هایی از ضریح، زوار و و حال و هوای این حرم مطهر و نورانی در مناسبت‌های مختلف دینی و ملی است که طی ۱۸سال به همت امیر حسامی‌نژاد، هنرمند عکاس قمی ثبت شده است.
امام موسی کاظم(ع)؛ مظهر صبر بر آلام زمانه

امام موسی کاظم(ع)؛ مظهر صبر بر آلام زمانه

امام موسی کاظم و ملقب به کاظم و باب الحوائج هفتمین امام شیعیان دوازده امامی است. وی در سال ۱۲۸ قمری، همزمان با انتقال قدرت از امویان به عباسیان متولد شد و در سال ۱۴۸ق پس از شهادت پدرش، امام صادق(ع)، به امامت رسید. بارگاه ملکوتی این امام بزرگوار در منطقه کاظمین در بغداد به حرم کاظمین مشهور است. بر پایه روایاتی از امام رضا(ع)، ثواب زیارت قبر امام کاظم(ع)، با زیارت قبر پیامبر اکرم(ص)، حضرت علی(ع) و امام حسین(ع) برابری می‌کند.
پیام غدیر بر فراز آسمان ایران شنیده شد

پیام غدیر بر فراز آسمان ایران شنیده شد

مؤسسه فرهنگی حدار با همکاری یگان حفاظت هواپیمایی فرودگاه امام خمینی(ره)،‌ شب گذشته، همزمان با عید غدیر خم با اهدای بسته‌های فرهنگی و گل و شکلات حدود هزار مسافر خارج از کشور را بدرقه کرد.
جشن خیابانی عید غدیر خم

جشن خیابانی عید غدیر خم

مراسم جشن عید سعید غدیر خم شامگاه پنج شنبه هفتم مردادماه با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و حضور عاشقان امیرالمؤمنین(ع) در هیئت عاشورائیان تهران برگزار شد.
ضیافت علوی در عید غدیر

ضیافت علوی در عید غدیر

احسان ضیافت علوی شامل ۵ هزار پرس غذای گرم، امروز ۷ مردادماه همزمان با عید سعید غدیر خم، به همت جمعی از خیرین و با نیت تعجیل در ظهور حضرت مهدی(عج) در مناطق محروم شهرستان قدس برگزار شد.
هم‌نمکی ده هزار نفره در عید غدیر

هم‌نمکی ده هزار نفره در عید غدیر

بیش از ۶۰ نفر از داوطلبان طرح هم‌نمک دو روز است که پای دیگ‌های داغ ایستاده‌اند تا امروز در عید غدیر سفره ده هزار نیازمند تهرانی را رنگین کنند.
السلام علیک یا امیر دل‌ها، یا علی(ع)

السلام علیک یا امیر دل‌ها، یا علی(ع)

از آن امیری که گاه گام گذاشتن به جهان دیوار خانه خدا شکافت و وقت بازگشت به آسمان فرقش شکافته بود، آرامگاهی برجاست که قبله شیعیان جهان است و جانپناه دردمندان، تا بر این آستان مقدس به پناه آیند و ساعتی با مولای خود خلوت کنند.
1