کد خبر: 4059995
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۰
نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان:

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان با اشاره به حادثه ساختمان متروپل آبادان و ضمن بیان تسلیت به مردم این شهر، گفت: وظیفه حاکمیت این است که با تمام خاطیان چه بخش حقوقی و چه بخش حقیقی دخیل در حادثه آبادان برخورد جدی شود و این خواسته اول ما محسوب می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده نماینده ولی فقیه در هرمزگان

به گزارش ایکنا از هرمزگان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد عبادی‌زاده، نماینده ولی‌فقیه در استان، ظهر امروز، 6 خردادماه، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بندرعباس، اظهار کرد: برای اینکه سپری در مقابل تمام شیاطینی که در تلاش برای دور کردن انسان‌های مؤمن از مسیر هستند داشته باشیم، نیازمند تقوا هستیم.

وی، با اشاره به سلسله بحث‌های آسیب‌های اجتماعی خود، عنوان کرد: خودآرایی یکی از عوامل بروز روابط افسارگسیخته میان دختران و پسران است. خودآرایی دارای دو جنبه پسندیده و غیرقابل قبول است؛ اسلام به خودآرایی مثبت، زینت و زیبایی عنایت ویژه‌ای دارد. خداوند متعال خود زیباست و زیبایی را دوست دارد و آیات و روایات زیادی در خصوص زیبایی وجود دارد.

عبادی‌زاده، تصریح کرد: مطابق فرمایشات پیامبر گرامی اسلام (ص) برای زنان مؤمن که به خداوند و روز قیامت ایمان دارند، جایز نیست که زینت و آرایش خود را ترک کنند حتی برای مردگان. مگر به اندازه 3 روز. این روایت نشان دهنده نوع نگاه اسلام به زیبایی است.

وی با بیان اینکه اسلام با خودآرایی مخالف نیست بلکه به دنبال تنظیم روابط است، اظهار کرد: زنانی که خود را برای مردان نامحرم و بیرون از خانه زیبا می‌کند و زیبایی‌های خود را نشان می‌دهند، در اسلام مورد نکوهش قرار گرفته‌اند.

امام جمعه بندرعباس با اشاره به سفر رئیس‌جمهور به عمان، بیان کرد: دولت سیزدهم توجه ویژه‌ای به همسایگان دارد. خوشبختانه درآمدهای کشور نیز به واسطه تقویت ارتباطات با همسایگان افزایش پیدا کرده است. 15 کشور در همسایگی ایران قرار دارند و در گذشته در بهره‌گیری از ظرفیت‌های اقتصادی کشورهای همسایه غفلت می‌شد اما سفر اخیر رئیس‌جمهور نشان دهنده سیاست دولت در این زمینه است.

امنیت منطقه نیازمند همکاری کشورهای همسایه است

وی، با تأکید بر اینکه امنیت منطقه با همکاری کشورهای خود منطقه تأمین خواهد شد، عنوان کرد: اجازه نخواهیم داد که منطقه به حیات خلوت صهیونیست‌ها تبدیل شود. امروزها شاهد تحرکاتی از جانب صهیونیست‌ها هستیم. نکته اصلی این است که آیا این تحرکات از سر استیصال یا بدبختی آن‌ها است یا به دنبال تحرک فعال هستند. واقعیت این است که اقدامات اخیر صهیونیست‌ها در انجام ترور ایرانیان و موشک‌باران منطقه زینبیه در سوریه با هدف تحریک نیروهای مقاومت انجام شده است.

عبادی‌زاده در ادامه اضافه کرد: صهیونیست‌ها درمانده شده‌اند و نگرانی دارند که جریان مقاومت و سوریه منطقه جولان را پس بگیرند به همین جهت تحرکاتی را آغاز کرده‌اند. جریان مقاومت هیچ‌گاه تحت تأثیر فضای دشمن قرار نخواهد گرفت.

ضرورت استفاده از نیروهای انسانی هرمزگان در صنایع

وی، خطاب به صنایع مستقر در استان هرمزگان، عنوان کرد: بارها و بارها در خصوص استفاده از نیروهای بومی از مدیران صنایع در جلسات و بازدیدهای مختلف مطالبه کرده‌ام و تذکرات لازم را هم ارائه داده‌ام. خوشبختانه روند خوبی شکل گرفته اما کند است. توجه ویژه به نخبگان و افرادی که در حوزه‌های نخبگانی در حال فعالیت هستند ضروری است و باید در نقطه‌ای به صنعت اتصال پیدا کنند.

عبادی‌زاده ادامه داد: به صنایع مستقر در استان هرمزگان توصیه می‌کنم که توجه ویژه‌ای به نیروهای نخبه هرمزگانی داشته باشند؛ چراکه اگر زمینه استفاده از نخبگان فراهم نشود، دشمنان طمع می‌کنند و باید جلوی طمع دشمنان را گرفت. در صورت به‌کارگیری استفاده از جامعه نخبگانی، چرخ صنایع رونق خواهد گرفت و نخبگان نیز خلاقیت خود در حوزه صنعت را ارائه می‌کند.

اهمیت برخورد با خاطیان حادثه آبادان

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان ضمن بیان تسلیت به مردم آبادان، تصریح کرد: وظیفه حاکمیت این است که با تمام خاطیان چه بخش حقوقی و چه بخش حقیقی دخیل در حادثه آبادان برخورد شود و این خواسته اول ما محسوب می‌شود.

عبادی‌زاده، با بیان اینکه صدها ساختمان بلندمرتبه در معرض خطر و آسیب قرار دارد، ابراز کرد: ساختمان‌های بلندمرتبه‌ای که ساخته می‌شوند در معرض آسیب قرار دارند. علاج واقعه را باید قبل از وقوع کرد و به ساختمان‌هایی که در معرض خطر قرار دارند باید تذکر داده شود.

وی یادآور شد: تمام افرادی که در این زمینه مسئولیت دارند از جمله شهرداری و نظام مهندسی باید توجه کنند با جان و مال مردم بازی نکنند. استفاده نادرست از مصالح و تجهیزات به جامعه آسیب جدی وارد می‌کند که باید مراقبت جدی در دستور کار باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: