رمز ماندگاری انقلاب اسلامی فاصله‌ نگرفتن از آرمان‌های انقلاب است
کد خبر: 4198248
تاریخ انتشار : ۱۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۶
نماینده ولی‌ فقیه در هرمزگان: 

رمز ماندگاری انقلاب اسلامی فاصله‌ نگرفتن از آرمان‌های انقلاب است

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین عبادی‌زاده با بیان اینکه رمز ماندگاری انقلاب اسلامی این است که مردم با آرمان‌های خود قهر نکردند، گفت: بسیاری از انقلاب‌ها از آرمان‌های خود فاصله گرفتند، اما ملت ایران به اندازه روزهای آغازین انقلاب اسلامی دارای روحیه انقلابی هستند.

مراسم گرامیداشت دهه فجر در مسجد جامع شهرستان جاسکبه گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی دفتر امام جمعه بندرعباس، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد‌ عبادی‌زاده، نماینده ولی‌ فقیه در هرمزگان، شب گذشته، ۱۶ بهمن‌ماه در مراسم گرامیداشت دهه فجر که در مسجد جامع شهرستان جاسک برگزار شد ضمن تسلیت سالروز شهادت امام موسی کاظم(ع) با بیان اینکه انقلاب‌های مختلفی در تاریخ به وقوع پیوسته است، اظهار کرد: انقلاب فرانسه، اکتبر روسیه و مردم الجزایر از جمله انقلاب‌های رخ‌ داده در جهان است که به اندازه انگشتان دست هم دوام نیاورده‌اند و از آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب خود فاصله گرفته‌اند و تنها نامی به‌عنوان یک جریان انقلابی از آن‌ها یاد می‌شود.

وی بیان کرد: الجزایر به‌عنوان یک کشور مسلمان حدود یک میلیون نفر شهید داد یعنی بسیار بیشتر از انقلاب اسلامی شهید داده‌اند، اما با انقلاب اسلامی تفاوت‌های زیادی دارد و نتوانست دوام و قوام داشته باشد. باید بررسی کرد چرا انقلاب اسلامی در تاریخ ماندگار شده است و بسیاری از انقلاب‌های جهان در این مهم ناموفق بوده‌اند.

عبادی‌زاده اضافه کرد: رمز ماندگاری انقلاب اسلامی این بود که مردم با آرمان‌های خود قهر نکردند. بسیاری از انقلاب‌ها از آرمان‌های خود فاصله گرفتند، اما ملت ایران به اندازه روزهای آغازین انقلاب اسلامی دارای روحیه انقلابی هستند که این مهم در سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و ۹ دی‌ماه سال ۸۸ و ۲۲ بهمن هر ساله جلوه‌گر است‌.

نماینده ولی‌ فقیه در استان هرمزگان تصریح کرد: امروز در آستانه ساخت یک تمدن نوین اسلامی هستیم‌ باید آگاه بود که ایجاد یک تمدن بسیار دشوارتر از انجام یک انقلاب است.

عبادی‌زاده با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص صدور انقلاب اسلامی به جهان افزود: صدور انقلاب اسلامی با اشغالگری محقق نمی‌شود بلکه پیام معنوی انقلاب اسلامی از طریق تصرف دل‌ها باعث گسترش می‌شود و نه از طریق تصرف سرزمین‌.

وی با اشاره به هزینه‌های هنگفت کشورهای غربی در بسیاری از کشورهای جهان سوم و خاورمیانه برای اشغالگری و تصرف کشورها گفت: کشورهای غربی علی‌رغم اشغال کشورهای مختلف نتوانستند که اهداف خود را در این کشورها محقق کنند و امروز دچار درماندگی شده‌اند و نمی‌دانند که با گسترش انقلاب اسلامی چه‌ کنند.

امام جمعه بندرعباس با ذکر این نکته که تمدن نوین اسلامی تنها با جهان تشیع محقق نمی‌شود، بیان کرد: جهان اسلام با یکپارچگی و اتحاد می‌توانند عظمت از دست رفته جهان اسلام را بازگردانند‌.

عبادی‌زاده رژیم صهیونسیتی را در مرحله افول دانست و مطرح کرد: این رژیم غاصب در حال انجام آخرین تلاش‌های خود است و در این برهه وظیفه ماست که به گذشته برگردیم و آرمان انقلاب اسلامی را مرور کنیم. دشمن وقتی حریف جبهه مقاومت در میدان نمی‌شود تلاش می‌کند به خانواده‌ها و تفکرات نسل جوان ایران نفوذ کند، بنابراین به بنیان‌ها و پایه‌های جامعه اسلامی ایران حمله می‌کند.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان با اشاره به اینکه دشمن در حال وارونه ارائه دادن موضوعات کشور است، تصریح کرد: اینکه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به موضوع جهاد تبیین تأکید دارند، برای تلاش‌های دشمن در زمینه تحریف تاریخ و وارونه نشان دادن واقعیت‌هاست.

عبادی‌زاده با بیان اینکه در استان هرمزگان پیش از انقلاب اسلامی پذیرای پزشکان هندی بودیم، گفت: امروز قدرت انقلاب اسلامی در عرصه‌های علمی به نحوی پیشرفت کرده است که نه تنها نیاز داخل کشور بلکه نیاز درمانی کشورهای دیگر را نیز تأمین می‌کند.

وی مشکلات کنونی کشور ایران را معلول کم‌کاری برخی از مسئولان گذشته دانست و مطرح کرد: مردم همواره با حضور بابصیرت خود در عرصه‌های مختلف، نقشه‌های دشمن را شناسایی می‌کنند و اجازه نمی‌دهند دشمنان به اهداف پلید خود دست پیدا کنند.

امام جمعه بندرعباس با اشاره به توانمندی‌های جمهوری اسلامی در عرصه‌های مختلف بیان کرد: متأسفانه به‌واسطه برخی کاستی‌ها دچار تورم در عرصه اقتصاد هستیم که اگر دولت خدمتگزار به‌صورت جدی به این موضوع ورود کند می‌توان انتظار افزایش رشد اقتصادی و کنترل تورم را داشت.

عبادی‌زاده با اشاره به در پیش‌بودن انتخابات مطرح کرد: دشمن با تمام توان رسانه‌ای خود برای مأیوس کردن مردم از انتخابات به میدان آمده است و سعی دارد که اصل و سلامت انتخابات اسلامی را زیر سؤال ببرد.

انتهای پیام
captcha