کد خبر: 4077746
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۳

۲ مؤسسه قرآنی در هرمزگان مجری طرح ملی تلاوت شدند

دبیر طرح ملی تلاوت قرآن کریم معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ۲ موسسه قرآنی در شهرستان میناب مجری طرح ملی تلاوت قرآن کریم شباب‌الرضا(ع) در هرمزگان شدند.

طرح ملی تلاوت قرآن کریم شباب الرضا

به گزارش ایکنا از هرمزگان، به نقل از روابط عمومی طرح ملی تلاوت قرآن کریم، حسین مقدم‌کیا، دبیر طرح ملی تلاوت قرآن کریم معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، امروز، 22 مردادماه، در جمع دست‌اندرکاران طرح‌ ملی تلاوت قرآن کریم هرمزگان، اظهار کرد: ۲ موسسه قرآنی «نور المهدی» و «محبان اهل بیت» به ابتکار مدیران فرهنگ و ارشاد اسلامی و موسسه‌ها در شهرستان میناب به  طرح ملی تلاوت قرآن کریم شباب‌الرضا(ع) پیوستند.

وی با اشاره به اینکه بر این اساس طرح ملی تلاوت در شهرستان میناب وارد مرحله جدیدی در استعدادیابی نوجوان و جوانان علاقه‌مند به قرائت‌های اثرگذار و معناگرا شده است، افزود: از نوجوانان و جوانان شهرستان میناب دعوت می‌شود که برای ثبت‌نام در این طرح، اقدام کنند.

دبیر طرح ملی تلاوت قرآن کریم معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد با بیان اینکه طرح ملی تلاوت در میناب شاخص‌های قرآنی را نیز در این شهرستان ارتقا خواهد داد، تصریح کرد: طرح آموزش به صورت تقلیدی از قاریان برجسته انجام می‌شود، پس از ثبت‌نام، تا پایان شهریورماه 12 جلسه آموزشی شامل  جلسات وبیناری، جلسه برای خانواده‌ها، جلسات توجیهی و جلسات با حضور استاد، برگزار می‌شود و قرآن‌آموز پس از شرکت در این کلاس‌ها و اتمام دوره، در آزمون‌های پایان دوره جهت سنجش برای حضور در دوره مقدماتی، شرکت می‌کند.

مقدم‌کیا هدف از این طرح را کشف و پرورش استعدادهای قرآنی دانست و افزود: در صورت قبولی قرآن آموز در آزمون‌ها، به عنوان فراگیر سطح یک در موسسه قرآنی مجری طرح در استان پذیرش می‌شود. اکنون که طرح به صورت مجازی نیز برگزار می‌شود، نگاه به اجرای طرح، باید نگاهی استانی باشد و حتی روستاها هم در نظر گرفته شوند.

وی عنوان کرد: نونهالان و نوجوانان پسر 8 تا ۱۵ سال و دختران بین ۱۰ تا ۱۵ سال علاقه‌مند برای ثبت‌نام در یازدهمین دوره طرح ملی تلاوت قران کریم شباب‌الرضا(ع) که امسال نیز به دو صورت حضوری و مجازی برگزار می‌شود، می‌توانند از طریق سایت melitelavat.ir اقدام کنند.

دبیر طرح ملی تلاوت قرآن کریم معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد در پایان یادآور شد: می‌توان برای جذب نوجوانان، از ظرفیت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، پایگاه‌های بسیج، مساجد محلات، خادمیاران رضوی، ائمه جمعه شهرستان‌ها و ائمه جماعات بهره گرفت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha