کد خبر: 4077594
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۸
نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان:

نفی حاکمیتی بودن مسئله حجاب اشتباه بزرگی است

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان گفت: یکی از بحث‌هایی که امروز در رابطه با حجاب و پوشش اسلامی وجود دارد، نفی حاکمیتی بودن آن است و عده‌ای حجاب را از یک موضوع حاکمیتی به یک موضوع شخصی تنزل می‌دهند و مدعی هستند که این فریضه مهم مربوط به نظام و حاکمیت دینی نیست که اشتباه بزرگی است.

حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده نماینده ولی فقیه در هرمزگان

به گزارش ایکنا از هرمزگان، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمد عبادی‌زاده، نماینده ولی‌فقیه در استان، ظهر امروز، 21 مردادماه، در خطبه‌های نماز این هفته بندرعباس، با اشاره به سلسله بحث‌های پیرامون آسیب‌های اجتماعی، اظهار کرد: حجاب یک مسئله فطری است، خداوند مسائل فطری را درون وجود آدم قرار داده و موقعیت جغرافیایی، دین، جنسیت و نژاد در آن تأثیر ندارد؛ چراکه فطرت متعلق به عموم انسان و بشر است.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان با بیان اینکه انسان اصولاً از برهنگی بیزار است، بیان کرد: وقتی حضرت آدم از بهشت رانده شدند و خود را به‌صورت برهنه دیدند در همان موقع فهمیدند برهنگی با ساختار وجودی و فطرت انسان سازگار نیست.

عبادی‌زاده با اشاره به ابعاد حاکمیتی حجاب، تصریح کرد: یکی از بحث‌هایی که امروز در رابطه با حجاب و پوشش اسلامی وجود دارد، نفی حاکمیتی بودن آن است و مدعی هستند که مربوط به نظام و حاکمیت دینی نیست که مسئله‌ای اشتباه است. برخی به اشتباه مسئله حجاب را مانند نماز فردی می‌دانند، این افراد حجاب را از یک موضوع حاکمیتی به یک موضوع شخصی تنزل می‌دهند که امری باطل است.

وی اضافه کرد: این سؤال مطرح است که آیا حکومت‌ها و حاکمان سیاسی در سطح جهان می‌توانند قانونی بر اساس شاخص‌های منطقه‌ای و درونی را وضع کنند و مردم را به انجام آن موظف کنند. حجاب یک امر واجب شرعی و ضروری در دین اسلام است به نحوی که اگر فردی منکر این موضوع شود و این انکار به خداوند بازگردد، یک نوع ارتداد محسوب می‌شود؛ یعنی کسی نمی‌تواند بگوید من مسلمان هستم اما حجاب و نماز و روزه را قبول ندارم.

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان بیان کرد: در خصوص حدود حجاب نظرهای متفاوتی وجود دارد که هر کسی باید به مرجع تقلید خود رجوع کند. دشمن در این روزها اوضاع به هم ریخته‌ای را تجربه می‌‌کند و خط رسانه‌ای خود را برای تخریب اصول انقلاب و ترویج بی‌بند و باری در جامعه به کار گرفته است تا مردم را از خط امام منحرف کنند. آنان همچنین در ایام محرم نقشه‌هایی را برای انجام ترور و خراب‌کاری چیده بودند که توسط نهادهای امنیتی کشور خنثی شدند.

عبادی‌زاده با اشاره به نقش صنایع کوچک در اقتصاد مقاومتی، گفت: ۹۰ درصد بنگاه‌های تمام کشور ایران را صنایع کوچک و متوسط تشکیل داده است. بنگاه‌های کوچک در اقتصاد کشور بسیار نقش‌آفرین هستند و بخش عمده اشتغال کشور بر دوش صنایع کوچک است که نشان‌دهنده نقش مهم این بخش در اقتصاد کشور است.

وی با بیان اینکه هرمزگان در حوزه صنایع بزرگ جایگاه بالایی دارد، اظهار کرد: آنچه در هرمزگان برای رفع مشکلات اشتغال جامعه به آن نیاز داریم، حمایت جدی از صنایع کوچک است. ترویج توسعه اقتصادی روستاها برای جلوگیری از بروز مهاجرت بسیار ضروری است و این صنایع کوچک هر چه در محیط‌های روستایی باشند اثرگذاری بیشتری در رفع محرومیت دارد. امیدوارم یک سیاست مشخص و مدون برای صنایع کوچک استان هرمزگان تدوین شود.

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان با اشاره به اقدام شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس برای اجرای پروژه ساخت بیمارستان در بندرعباس، بیان کرد: یکی از مشکلات جدی استان هرمزگان حوزه درمان است که اقدامات خوبی در حال انجام است و امیدوارم بیمارستان نفت ستاره به زودی به اتمام برسد. همچنین امیدوارم بیمارستان تخصصی دندانپزشکی و بیمارستان کودکان که در حال انجام است نیز به زودی به اتمام برسد.

عبادی‌زاده با بیان اینکه در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی اقدامات خوبی در نظر گرفته شده است، اضافه کرد: با توجه به مصوبه اخیر مجمع عمومی شرکت نفت ستاره اقدامات لازم برای تأمین اعتبار در حال انجام است و شاهد اتفاقات مثبتی در حوزه زیرساخت‌های درمانی خواهیم بود.

وی با اشاره به روز مقاومت و دفاع ۳۳ روزه حزب‌الله در مقابل صهیونیست، تصریح کرد: نظریه مقاومت به عنوان یک نظریه اصیل، باعث عزت و آبروی ماست. امروز جریان مقاومت به‌عنوان تنها راه رهایی و نجات جامعه اسلامی از یوغ ستمگران صهیونیستی یک هدف بزرگ آن‌هم اتصال جامعه اسلامی به جامعه‌ توحیدی را دنبال می‌کند و در این مسئله وحدت کلمه ضامن سعادت همه کشورهای اسلامی است.

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان بیان کرد: در قاموس صهیونیست پیروزی به معنی کشتن چند کودک و زن و فرزند فلسطینی است اما امروز مقاومت به جایی رسیده که یک معادله وحشت علیه صهیونیست‌ها را به وجود آورده است پس صهیونیست‌ها به هوش باشند و قدرت مقاومت را آزمایش نکنند. امروز جوانان فلسطینی و لبنان، یمن، عراق و سوریه محور اصلی مقاومت هستند و مقاومت متعلق به جوانان این کشورها است.

عبادی‌زاده در پایان ضمن قدردانی از هیئت‌های مذهبی که بعد از دو سال مراسم‌ عزاداری ایام محرم و شهادت امام حسین(ع) را مطابق با دل خود برگزار کردند، اظهار کرد: اوج خشم و عصبانیت دشمن از مراسم عزاداری حسینی در ایام محرم امسال در دستگیری‌هایی عوامل نفاق و معاندینی است که توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) انجام شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha