کد خبر: 4068950
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۹

محرم بهترین بستر برای تحقق اهداف جهاد تبیین است

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان محرم را بهترین ظرفیت برای تحقق اهداف جهاد تبیین دانست و گفت: تبلیغی که توسط مبلغین در ماه محرم صورت می‌گیرد باید جریان ساز باشد تا بتواند حرکت و خیزش و پویایی در جامعه ایجاد کند.

حجت الاسلام انصاری راد مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان

به گزارش ایکنا از هرمزگان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی‌اکبر انصاری‌راد، صبح امروز، 15 تیرماه، در نشست ستاد محرم 1444 استان هرمزگان، اظهار کرد: 2 سال گذشته کشور تحت تأثیر ویروس کرونا قرار داشت که البته هنوز شاهد آثار  تبعات منفی آن در کشور هستیم اما به نظر می‌رسد اکنون فرصت و شرایطی فراهم شده تا برنامه‌های محرم را با فراغ بال و بهتر از گذشته برگزار کنیم.

وی با تأکید بر اینکه ستاد محرم هرمزگان باید فعال باشد و برنامه‌ریزی‌های لازم را صورت دهد، افزود: ما ان‌شاءالله برنامه‌های محرم را در دو محور پیش‌بینی می‌کنیم. محور اول تعظیم شعائر حسینی (ع) است و برگزاری مراسم محرم و اینکه بتوانیم هیئت‌ها و تکایا و مساجد را بیش از گذشته  فعال کنیم وظیفه خطیری است. البته چه نهادهای اجرایی برنامه‌ریزی داشته باشند یا خیر، محرم خود یک جریان است و مردم به صورت خودجوش مراسمات محرم را جلو می‌برند اما ما نیز وظیفه هدایت و سیاست‌گذاری و جهت‌دهی این مراسم را بر عهده داریم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان عنوان کرد: محور دوم فعالیت‌ها که از مطالبات مهم مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) است، همان جهاد تبیین است که باید همه ما نسبت به آن اهتمام ویژه‌ای داشته باشیم. محرم بهترین و مناسب‌ترین بستر و فضا برای تحقق اهداف جهاد تبیین است. تبیین موضوعات دینی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، تحلیل مناسبی از وضعیت کشور، تبیین جنگ ترکیبی و رسانه‌ای دشمن از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند و باید در مراسم محرم آن را لحاظ کنیم.

انصاری‌راد تصریح کرد: مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) می‌فرماید: «هیئت کانون جهاد تبیین است» و مفهومش این است که یک هیئتی باید میدان‌دار جهاد تبیین به عنوان یک واجب فوری و قطعی باشد. همه ما که خود را ولایی می‌دانیم باید از فرصت پیش رو برای حرکت در این مسیر استفاده کنیم و عالمان و روحانیون و مبلغین ما باید در این عرصه پیشتاز باشند.

وی بیان کرد: شرایطی فراهم شده که امسال اعزام مبلغ عمومی و تخصصی بهتری نسبت به سال‌های گذشته داشته باشیم. ما این آمادگی را داریم که به کلیه مساجد و هیئات مذهبی که درخواست دارند، اعزام مبلغ داشته باشیم. اعزام مبلغ در استان در ماه محرم با محوریت جهاد تبیین خواهد بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان بیان کرد: تبلیغی که توسط مبلغین در ماه محرم صورت می‌گیرد باید جریان ساز باشد تا بتواند حرکت و خیزش و پویایی در جامعه ایجاد کند. این نوع تبلیغ که مطالبه جدی مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) است، همچنین مورد اهتمام اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان هرمزگان است. مبلغین و مسئولین هیئات مذهبی و مداحانی که در عرصه تبلیغ فعالیت می‌کنند باید این اصل را در دستور کار خود قرار دهند.

انصاری‌راد اضافه کرد: امروزه تبلیغات ناکارآمد و تبلیغاتی که به اقتضای شرایط و نیازهای روز جامعه نباشد، ما را به جایی نخواهد رساند؛ چراکه دشمن با تمام عده و عده خود در حال تلاش است. استفاده از ظرفیت فضای مجازی می‌تواند در این راستا تأثیرگذار باشد و تأکید ما نیز بیشتر بر هیئت‌های نوجوان و جوان است. هیئت‌های دانش‌آموزی و دانشجویی می‌توانند در عرصه دینی و اجتماعی در جامعه راهگشا باشند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :