کد خبر: 4068934
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۲

ولایت فقیه؛ پرچم‌دار غدیر در عصر غیبت

رئیس ستاد دهه امامت و ولایت هرمزگان با بیان اینکه در عصر غیبت حضرت ولی عصر(عج) ولایت فقیه پرچم‌دار غدیر هستند، گفت: روشنگری در راستای تبیین این جایگاه وظیفه‌ای همگانی است.

حجت الاسلام عامری رئیس ستاد امامت و ولایت هرمزگان

حجت‌الاسلام احمد عامری سیاهوئی، رئیس ستاد دهه امامت و ولایت هرمزگان، در گفت‌وگو با ایکنا از هرمزگان، ضمن گرامیداشت این دهه مبارک، اظهار کرد: پیامبر گرامی اسلام(ص) در واقعه غدیر در حجه‌الوداع فرمودند: «مَعَاشِرَ النَّاسِ إِنِّی أَدَعُهَا إِمَامَةً وَ وِرَاثَةً فِی عَقِبِی إِلَی یوْمِ الْقِیامَةِ وَ قَدْ بَلَّغْتُ مَا أُمِرْتُ بِتَبْلِیغِهِ حُجَّةً عَلَی کلِّ حَاضِرٍ وَ غَائِبٍ وَ عَلَی کلِّ أَحَدٍ مِمَّنْ شَهِدَ أَوْ لَمْ یشْهَدْ وُلِدَ أَوْ لَمْ یولَدْ فَلْیبَلِّغِ الْحَاضِرُ الْغَائِبَ وَ الْوَالِدُ الْوَلَدَ إِلَی یوْمِ الْقِیامَةِ؛ ای مردم! همانا من، امامت و وراثت را تا روز قیامت در فرزندانم به جا گذاشتم و قطعاً آن چیزی را که مأمور به ابلاغش بودم، رساندم تا حجت و سندی باشد بر هر حاضر و غائبی و بر هر کسی که شاهد است یا نیست، متولد شده است یا نه؛ پس حاضران به غائبان برسانند و پدران به فرزندان تا روز قیامت».

وی ادامه داد: در راستای لبیک به فرمایش نورانی پیامبر گرامی اسلام(ص) تمام همشهریان و دوستان و هم نوعانم را فرامی‌خوانم تا در جشن بزرگ غدیر شرکت و فرهنگ علوی را ترویج کنند. بر اساس فرمایشات پیامبر مکرم اسلام(ص) در غدیر باید حاکمیت و رهبری جهان به دست معصوم سپرده شود و در عصر غیبت نیز شایسته است که به دست‌پاک‌ترین، عالم‌ترین و عادل‌ترین فقیه سپرده شود.

رئیس ستاد دهه امامت و ولایت هرمزگان در پایان یادآور شد: در عصر غیبت حضرت ولی عصر(عج) ولایت فقیه پرچم‌دار غدیر هستند و همه ما وظیفه ‌داریم که در راستای تبیین این جایگاه روشنگری کنیم و گام‌های مؤثری برداریم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :