کد خبر: 4067253
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۸

حمایت 40 خیر خارج از کشور از ایتام کمیته امداد قشم

رئیس کمیته امداد امام قشم از حمایت ۴۰ خیر خارج از کشور در طرح اکرام از ۱۰۰ یتیم تحت پوشش کمیته امداد این شهرستان خبر داد.

طرح اکرام ایتام و محسنین

به گزارش ایکنا از هرمزگان، به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان، رضا تارک، رئیس کمیته امداد شهرستان قشم، امروز، 7 تیرماه، اظهار کرد: ۴۰ حامی خارج از کشور در طرح اکرام از ۱۰۰ یتیم تحت پوشش کمیته امداد این شهرستان حمایت می‌کنند.

وی با بیان اینکه این ۴۰ فرد خیر و نیکوکار ایرانی ساکن کشورهای استرالیا، نیوزلند، سوئد، امارات متحده عربی، کانادا، آمریکا، انگلستان و استرالیا هستند، افزود: کمیته امداد امام خمینی(ره) این شهرستان با رویکرد گسترش همدلی، ترویج احسان و نیکوکاری در بین هم‌وطنان خارج کشور به دنبال کاهش مشکلات ایتام در قشم است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان قشم بیان کرد: روز گذشته در راستای توسعه جذب حامیان ایرانی مقیم خارج از کشور دیداری با جعفر زمانی رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در قشم در خصوص استفاده از ظرفیت خیرین ایرانی مقیم خارج با تمرکز بر کشورهای حاشیه خلیج‌فارس، مبادلات مالی حامیان و اخذ استعلامات سرپرستان خانوارهای زندانی در خارج از کشور تبادل‌نظر و تفاهمات خوبی انجام شد.

تارک اضافه کرد: در حال حاضر ۴۰ حامی مقیم خارج از 8 کشور کفالت ۱۰۰ نفر از ایتام قشمی را بر عهده دارند که در دیدار با رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در قشم بر توسعه بیش از پیش کمی و کیفی این مساعدت‌ها و تعاملات تأکید شد.

وی عنوان کرد: هم‌وطنان خارج از کشور در صورت تمایل به حمایت از فرزندان بی‌بضاعت تحت پوشش کمیته امداد، مشخصات خود شامل کد ملی، تاریخ تولد، شماره همراه(ایرانی)، آدرس ایمیل، نام کشور محل سکونت و تلفن تماس خارج از ایران را به آدرس mri@emdad.ir ارسال کنند. نام کاربری و رمز عبور سایت، پس از حداکثر ۷۲ ساعت به آدرس ایمیل خیران ارسال می‌شود.

تارک بیان کرد: حامیان پس از دریافت نام کاربردی با مراجعه به سایت ekram.emdad.ir امکان انتخاب فرزند مورد نظر و کمک برخط از طریق کارت‌های بانکی ایران را دارند و می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص حمایت از فرزندان یتیم و محسنین ساکن در این جزیره با شماره ۰۷۶۳۵۲۲۲۷۳۰ واحد اکرام ایتام کمیته امداد شهرستان قشم تماس بگیرند.

وی اظهار کرد: کمیته امداد شهرستان قشم حدود چهار هزار خانواده معیشت بگیر با هفت هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت را تحت پوشش خدمات حمایتی دارد که ۲ هزار و ۶۰۰ نفر از آنان زنان سرپرست خانوار و سه هزار و ۶۰۰ نفر از جمعیت آن را سالمندان بالای ۶۰ سال تشکیل می‌دهند.

رئیس کمیته امداد امام قشم افزود: کمیته امداد شهرستان قشم همچنین حمایت از هزار نفر فرزند یتیم و محسنین را بر عهده دارد که از این تعداد ۵۶۰ نفر از فرزندان ایتام و ۴۴۰ نفر از فرزندان محسنین هستند. در طرح اکرام ایتام، افراد نیکوکار با پذیرفتن و تقبل حمایت مالی از یک یا چند یتیم در طول سال نسبت به رفع مشکلات مادی و معنوی آنان در قالب کمک به یتیم خاص، کمک به دانش‌آموز خاص، کمک به دانشجوی خاص و نظایر آن اقدام می‌کنند.

وی در پایان تعداد حامیان از افراد کم‌تر برخوردار کمیته امداد شهرستان قشم را بیش از هزار و ۶۰۰ نفر اعلام کرد و یادآور شد: در طرح اکرام محسنین، این کودکان پدر و مادر دارند اما والدینشان به هر دلیلی توان اداره کردن این آینده‌سازان کشور را ندارند. این کودکان به دلایل مهمی از قبیل زندانی بودن، سالمندی، بیماری‌های سخت، از کار افتادگی و نظایر آن از حضور پدر و مادر محروم هستند که افراد نیکوکار با پذیرفتن و تقبل حمایت مالی از یک یا چند فرزند در طول سال نسبت به رفع مشکلات مادی و معنوی آنان در قالب کمک می‌کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :