کد خبر: 4066999
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۲
مدیرکل بنیاد شهید هرمزگان:

دفاع اقتصادی به‌مثابه جهاد فی سبیل الله است

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان گفت: امروز دفاع اقتصادی کمتر از جهاد فی سبیل الله نیست و تلاشگران عرصه صنعت و اقتصاد در عرصه جهاد اقتصادی مسئولیت خطیری را عهده‌دار هستند.

به گزارش ایکنا از هرمزگان، عطا ناوکی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، امروز، 6 تیرماه، در دیدار با مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس در راستای بررسی وضعیت خانواده ایثارگران مشغول به کار در این پالایشگاه، اظهار کرد: دفاع اقتصادی کمتر از جهاد فی سبیل الله نیست و شما تلاشگران در پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس در عرصه جهاد اقتصادی مسئولیت خطیری را عهده‌دار هستید.

وی با بیان اینکه جامعه ایثارگران استان هرمزگان در راستای پیشبرد اهداف شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس در کنار شما هستند، افزود: امروز فرماندهی شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس به دست جوان پرتوانی است که باید این امر را به فال نیک بگیریم و مطابق با گام دوم انقلاب چنین نیرویی می‌بایست در مدیریت کلان صنعت پالایش کشور قرار بگیرد.

وی عنوان کرد: با حمایت‌های استاندار هرمزگان به‌کارگیری فرزندان ایثارگران در صنایع هرمزگان اجرایی شده است و از مدیران صنایع که در این راستا که با جامعه ایثارگری همکاری داشته‌اند و باری را از دوش ایثارگران ارجمند برداشته‌اند کمال تشکر را دارم. برای آموزش فرزندان ایثارگر نیز تفاهم‌نامه‌ها صورت گرفته است که با وجود صنایع مختلف در استان باید آموزش‌های لازم برای این بزرگواران اجرایی شده تا زمینه اشتغال آن‌ها بیش از پیش فراهم شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هرمزگان تصریح کرد: امیدواریم سهمیه ایثارگران برای آزمون جذب نیرو در شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس اجرایی شود و با توجه به قول‌های وزیر نفت، تبدیل وضعیت فرزندان ایثارگر نیز در این مجموعه اجرایی شود تا دغدغه‌های این قشر ارجمند در این خصوص مرتفع شود.

پیروزی جنگ اقتصادی با الگو گیری از شهدا و جانبازان قطعی است

علیرضا جعفرپور، مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس نیز در این دیدار بیان کرد: جانبازان شهدای زنده هستند و دردهای بسیاری را متحمل می‌شوند و بار این دردها چه از لحاظ روحی و جسمی سال‌های سال با این بزرگواران است که بر شرایط فردی و خانوادگی آنان تأثیرگذار است و دیدار با ایثارگران برایم افتخار بزرگی است.

وی ادامه داد: همان‌طور که مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) فرموده‌اند، جنگ امروز ما جنگ اقتصادی است، باید دید که متأسفانه دشمن پاشنه آشیل کشور و اقتصاد ما را مورد هدف قرار داده است و در شرایط تحریم همکاران من با الگو گیری از شهدا و جانبازان با چنگ و دندان در این جبهه اقتصادی در تلاش هستند تا چرخ‌های اقتصاد کشور لحظه‌ای از حرکت نایستد و این شرایط نیازمند به رسیدگی‌های فراوانی دارد.

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس افزود: در دورانی که تحریم‌های بنزین شدت گرفته بود با راه‌اندازی پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس در این حوزه از جنگ اقتصادی پیروز شدیم و نباید نقش ارزشمند این پالایشگاه در اقتصاد کشور را دست‌کم گرفت.

جعفر پور اضافه کرد: با وجود اینکه لیاقت شهادت و جانبازی را نداشته‌ایم اما توفیقی حاصل شده است تا در این جنگ اقتصادی به عنوان سربازی وظیفه‌شناس در خدمت ملت، نظام مقدس جمهوری اسلامی و مقام عظمای ولایت باشیم.

وی عنوان کرد: پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس دو وظیفه اصلی در صنعت نفت کشور را عهده‌دار است که اولین آن تولید بخش عمده‌ای از فرآورده‌های استراتژیک سبد سوخت کشور است و دومین وظیفه استحصال میعانات گازی برای تأمین گاز کشور است که پس از بهره‌برداری از سه فاز این پالایشگاه طرح افزایش ظرفیت در آن آغاز شد و اکنون ظرفیت پالایشی بزرگ‌ترین پالایشگاه میعانات گازی جهان به 455 هزار بشکه در روز رسیده است و اهداف سترگی برای آینده این ابر پالایشگاه جهانی در سر داریم.

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس افزود: با توجه به راه‌اندازی شیفت چهار پالایشگاه قطعاً نیازمند به جذب نیروی متخصص در زمینه‌های فنی هستیم و طبق سیاست‌گذاری‌های صورت گرفته با اولویت نیروی بومی ماندگار با برگزاری آزمون تخصصی این مهم را دنبال خواهیم کرد.

وی در پایان خطاب به مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان، اظهار کرد: شهدا از بزرگ‌ترین افتخارات انقلاب اسلامی هستند و از جایگاه ویژه‌ای برخوردارند و تقاضامندم هماهنگی‌های لازم برای خاک‌سپاری پیکر شهدای گمنام در پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس برای پاسداشت یاد شهدا را صورت دهید.

یادآور می‌شود؛ در این دیدار جانبازان عالی‌قدر «امیر کسبت» و «علی درویش نژاد» و همچنین پدر شهید گران‌قدر مدافع حرم «خلیل تختی نژاد» نیز حضور داشتند. پدر شهید تختی نژاد ضمن بیان خاطراتی از روحیات، اخلاقیات و چگونگی شهادت فرزند رشیدش به دست کوردلان داعش، بر گرامیداشت و پاسداشت یاد و خاطره، منش و روش شهدا تأکید کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :