کد خبر: 4066880
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۳

توسعه فرهنگ نماز نیازمند بهره‌گیری از روش‌های نوین است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: توسعه و ترویج فرهنگ نورانی نماز نیازمند بهره‌گیری از روش‌ها و ابتکارات نوین، متفاوت و جذاب بخصوص در راستای فرهنگ‌سازی برای نسل جوان جامعه است.

کامرانی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان

به گزارش ایکنا از هرمزگان، احسان کامرانی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، شب گذشته، 5 تیرماه، در جلسه شورای اقامه نماز استان، با اشاره به اهمیت و جایگاه نماز در خودسازی، عنوان کرد: نماز نقش بسزایی در خودسازی افراد جامعه و تقویت روحیه معنوی آن‌ها دارد.

وی با اشاره به اینکه توسعه و ترویج فرهنگ نورانی نماز در جامعه همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) بوده و این امر مسئولیت مدیران را در ترویج این فریضه مهم  الهی دو چندان کرده است، افزود: بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب نماز یکی از تأثیرگذارترین فرایض در همه شئون رفتاری و گفتاری و حوزه عملکردی افراد است و نقش نماز در اصلاح رفتار افراد تعیین کننده است و این مهم بر کسی پوشیده نیست.

کامرانی با بیان اینکه معرفی ابعاد و کارکردهای  مختلف فرهنگ نورانی نماز نیازمند اهتمام و پیگیری و همراهی ویژه از سوی دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه است، تصریح کرد: در توسعه و ترویج فرهنگ نورانی نماز ضروری است با بهره‌گیری از روش‌ها و ابتکارات متفاوت و جذاب و همچنین فرهنگ‌سازی نسل جوان جامعه را به این فریضه مهم الهی دعوت کرد.

وی با اشاره به نقش مهم نماز در کاهش آسیب‌های اجتماعی، عنوان کرد: گسترش فریضه نورانی نماز در جامعه در کاهش آسیب‌های  اجتماعی جامعه با ایجاد حس تعهد و مسئولیت در افراد نقش بسزایی دارد و افراد را از بسیاری آسیب‌ها مصون نگه می‌دارد و واکسینه خواهد کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان بیان کرد: اگر نماز به صورت گسترده فراگیر شود بسیاری از هزینه‌های مبارزه با آسیب‌های اجتماعی به حداقل می‌رسد زیرا این فریضه یک عامل بازدارنده در گرایش افراد به ناهنجاری‌های اجتماعی و فرهنگی است. گسترش فریضه دینی نماز نقش بسزایی در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد و همان‌طور که خداوند در آیه ۴۵ سوره مبارکه عنکبوت می‌فرماید: «تَنْهى‌ عَنِ الْفَحْشاءِ وَ الْمُنْكَر» است.

کامرانی با اشاره به برگزاری جشنواره سراسری فجر تا فجر نماز، اظهار کرد: تمامی ظرفیت‌های اطلاع‌رسانی برای مشارکت گسترده اقشار مختلف مردم استان در جشنواره سراسری فجر تا فجر نماز بهره گرفته شود و فرمانداران با همکاری دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط نسبت به دعوت مردم برای مشارکت در جشنواره سراسری نماز در تعامل با ستاد اقامه نماز استان اقدام کنند. 

وی با اشاره به بخشنامه ابلاغی وزیر کشور در خصوص توسعه و ترویج نماز، افزود: بخشنامه ۱۵ماده‌ای وزیر با عنوان استانداران سراسر کشور از جامعیت لازم در حوزه توسعه و ترویج فریضه دینی نماز برخوردار است و همه مدیران دستگاه‌های اجرایی، سازمان‌ها و نهادهای استانی زمینه تحقق و عملیاتی کردن مفاد بخشنامه را با تعامل و هماهنگی با ستاد اقامه نماز استان مهیا کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در پایان با اشاره به تلاش‌های ستاد اقامه نماز استان برای توسعه و ترویج فرهنگ نورانی نماز، یادآور شد: تلاش‌های مدیریت و مجموعه کارکنان ستاد اقامه نماز استان برای گسترش فرهنگ مهم و معنوی نماز قابل‌تقدیر است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha