ضرورت ارتقای شبکه روحانیت و نهاد امامت در هرمزگان
کد خبر: 4063030
تاریخ انتشار : ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۱

ضرورت ارتقای شبکه روحانیت و نهاد امامت در هرمزگان

نماینده ولی فقیه در هرمزگان تأکید بر لزوم تدوین برنامه‌هایی برای مقابله با آسیب‌های فرهنگی و جریانات انحرافی در استان هرمزگان، گفت: گام‌های مستمر برای ارتقای شبکه روحانیون و نهاد امامت در قالب برنامه‌ای میان‌مدت و بلندمدت ضروری است.

دیدار نماینده ولی فقیه در هرمزگان با مدیرعامل بنیاد هدایت

به گزارش ایکنا از هرمزگان، به نقل از دفتر نماینده ولی فقیه در استان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد عبادی‌زاده، نماینده ولی فقیه در هرمزگان، شب گذشته، 18 خردادماه، در دیدار با مدیرعامل بنیاد هدایت کشور، اظهار کرد: امامت، کلیدواژه اصلی بحث اسلام است به همین جهت شبکه‌سازی نهاد امامت باید در دستور کار گیرد.

وی با بیان اینکه شبکه‌سازی نهاد امامت مورد تأکید مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) است، عنوان کرد: مرحله امامت از امام مسجد و امام جمعه آغاز می‌شود و به امام مسلمین می‌رسد و تقویت این شبکه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با اشاره به لایه‌های مختلف تحقق و ایجاد شبکه امامت، تصریح کرد: حلقه‌های پراکنده روحانیون و طلاب باید از طریق شبکه‌سازی و سیاست‌گذاری به یکدیگر متصل شوند و سازمان تبلیغات نیز اقدام به نظارت، مدیریت و هدایت کند، تا اهداف مدنظر محقق شود.

عبادی‌زاده با اشاره به لزوم تدوین و تغییر برخی از اسناد بالادستی برای ورود حوزه علمیه در مقابله با آسیب‌های اجتماعی، بیان کرد: طرحی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی توسط شورای عالی حوزه علمیه در حال تدوین است که پس از نهایی شدن برای اجرا به استان‌ها ابلاغ می‌‌شود.

وی، با بیان اینکه استان هرمزگان جایگاه اول فقر اقتصادی را دارد، اضافه کرد: خوشبختانه این استان در حوزه فرهنگ وضعیت خوبی را تجربه می‌کند اما باید برای مقابله با جریانات مختلف انحرافی و فرهنگی تدبیری اندیشیده شود که این مهم نیز با تلاش روحانیون و طلاب محقق خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با تأکید بر لزوم تدوین برنامه کوتاه‌مدت و میان‌مدت در مقابله با آسیب‌های فرهنگی و جریانات انحرافی در استان هرمزگان، یادآور شد: علاوه بر اینکه باید برنامه کوتاه‌مدتی برای تحقق اهداف تدوین شود، گام‌های مستمر برای ارتقاء شبکه روحانیون و نهاد امامت در قالب برنامه‌ای میان‌مدت و بلندمدت ضروری است.

انتهای پیام
captcha