کد خبر: 4057392
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۳

شهادت مأمور نیروی انتظامی در هرمزگان

فرمانده انتظامی هرمزگان گفت: در راستای مقابله بی‌امان با قاچاقچیان، استوار یکم «رضا احترامی» جمعی یگان امداد شهرستان بندرعباس در درگیری با قاچاقچیان سوخت به شهادت رسید.

شهید استوار یکم رضا احترامی

به گزارش ایکنا از هرمزگان، سردار غلامرضا جعفری، فرمانده انتظامی استان، صبح امروز، 26 اردیبهشت‌ماه در جمع خبرنگاران، گفت: مأموران انتظامی یگان امداد شهرستان بندرعباس شب گذشته در پی کار اطلاعاتی  از انتقال سوخت قاچاق به‌وسیله یک دستگاه کامیون تانکر مطلع و ضمن هماهنگی و اخذ حکم مأموریت به محور ایسین از توابع شهرستان بندرعباس اعزام و کامیون موردنظر را در  منطقه پاتل مشاهده و با استفاده از علائم هشدار دهنده پلیسی از قبیل چراغ گردان و تابلو ایست با معرفی هویت پلیسی و ارائه کارت شناسایی، متوقف کردند.

وی افزود: پس از بررسی بارنامه مشخص شد بارنامه جعلی بوده و راننده اقرار کرد محموله سوخت را از اصفهان به مقصد روستای گچین بارگیری و قصد فروش به قاچاقچیان را داشته است. در حین انتقال خودرو به یگان انتظامی راننده در مسیر انتقال چندین مرحله اقدام به خاموش کردن خودرو کرده و نهایتاً ضمن سرپیچی از دستور مأمورین با فاصله ۶ متری از جاده اصلی در شانه خاکی توقف و از ادامه مسیر خودداری کرد.

سردار جعفری تصریح کرد: در همین حین یک دستگاه خودروی پژو پارس که اسکورت خودرو حامل سوخت بوده به قصد جلوگیری از انتقال خودرو، به صورت خلاف جهت و به صورت عمدی و با سرعت زیاد به سمت مأموران حمله‌ور شده و ابتدا با یکی از کارکنان برخورد جزئی و با زیر گرفتن احدی دیگر از کارکنان به هویت استوار یکم «رضا احترامی»، منجر به شهادت این مأمور جان‌برکف انتظامی شد.

فرمانده انتظامی هرمزگان یادآور شد: راننده خودرو پژو پارس به هویت دانیال.ج (فرزند راننده  کامیون تانکر حامل سوخت) که از ناحیه هر دو پا مورد اصابت گلوله همکاران شهید قرار گرفته است، پس از دستگیری در بیمارستان صاحب‌الزمان بندرعباس، تحت مداوا قرار گرفت. در این عملیات ۳۰ هزار لیتر گازوئیل قاچاق به ارزش ۸ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال نیز کشف و ضبط شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :