کد خبر: 4057295
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۱

رئیس ستاد برگزاری جشن‌های مردمی زیر سایه خورشید هرمزگان برنامه‌های این ستاد در دهه کرامت را اعلام کرد.

رجبیان رئیس ستاد برگزاری جشن های مردمی زیر سایه خورشید هرمزگان

به گزارش ایکنا از هرمزگان، مصطفی رجبیان، رئیس ستاد برگزاری جشن‌های مردمی زیر سایه خورشید استان، شب گذشته، 25 اردیبهشت‌ماه، در جلسه هماهنگی و برنامه‌ریزی ستاد مراسمات دهه کرامت و پانزدهمین دوره جشن‌های مردمی و بین‌المللی زیر سایه خورشید، اظهار کرد: استان هرمزگان یکی از استان‌های پیشتاز در اجرای ویژه‌برنامه محله‌های امام رضایی است که سال گذشته این برنامه در 8 محله اجرا شد و امسال ظرفیت اجرای آن در 16 محله ایجاد شده است.

وی افزود: امسال با حضور سه کاروان از خدام رضوی در تمام شهرستان‌ها برنامه‌های متنوع فرهنگی، هنری، دینی و مذهبی اجرا خواهد شد و استان هرمزگان از جهت استفاده از ظرفیت همه تشکل‌ها نیز الگو و پیش‌قدم بوده است. ۶۰ عنوان برنامه تدوین شده که احتمال می‌دهیم قریب به ۳۰ عنوان به صورت قطعی برگزار شود و ما شاهد بیش از ۱۵۰ رویداد در دهه کرامت باشیم.

رئیس ستاد برگزاری جشن‌های مردمی زیر سایه خورشید هرمزگان ادامه داد: سرکشی از ایتام، دیدار با خانواده شهدا، ائمه جمعه و مسئولین استانی، حضور در صنایع و مراکز نظامی، ندامتگاه‌ها، مناطق و روستاهای محروم استان، شرکت در جشن‌های مردمی و ... از جمله برنامه‌های زیر سایه خورشید در استان هرمزگان است‌.

وی عنوان کرد: برگزاری جشن‌های مردمی زیر سایه خورشید یک فرصت مناسب و توفیق الهی برای خدمت محضر علی بن موسی‌الرضا(ع) است که باید قدر آن را بدانیم؛ چراکه ممکن است هر لحظه این فرصت و توفیق به هر دلیلی از ما سلب شود.

برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی شبکه جوانان رضوی هرمزگان

رجبیان تصریح کرد: ما در سه محور مرکز، شرق و غرب هرمزگان برنامه خواهیم داشت و تمام شهرستان‌ها تحت پوشش برنامه‌های زیر سایه خورشید خواهد بود و قریب به ۲ ماه است که هماهنگی‌های این برنامه در حال انجام است و به‌کارگیری ظرفیت کانون‌های خدمت رضوی در استان هرمزگان نویدبخش افزایش حجم و کیفیت برنامه‌ها و ارائه خدمات رضوی به جامعه مخاطب در ایام دهه کرامت خواهد بود.

وی بیان کرد: علاوه بر برنامه‌های ویژه کاروان رضوی برنامه‌های جنبی و کار ویژه‌هایی توسط شبکه جوانان رضوی و دفتر کانون‌های خدمت رضوی نیز طراحی و تدارک دیده شده است. از بعد فرهنگی هنری و مذهبی، اجرای طرح محله‌های امام رضایی، برپایی ایستگاه‌های فرهنگ هنری در معابر شهری، همایش چاووشی خوانی، تولید ویژه‌برنامه تلویزیونی در بستر فضای مجازی، جشنواره قصه‌گویی، همایش دختران آفتاب ویژه مکلفین، اجرای ویژه‌برنامه‌های کودک و نوجوان در مناطق محروم، محفل ادبی، کرسی‌های تلاوت، مسابقه کتاب‌خوانی، جشنواره ورزش‌های بومی و محلی، جشن‌های خانوادگی رضوی، ویژه‌برنامه رحلت امام تحت عنوان «عهد روح‌الله» اجرا خواهد شد.

رجبیان ادامه داد: از بعد خدمات اجتماعی نیز ارائه خدمات پزشکی و خدمات مشاوره‌ای، برپایی کارگاه‌های توانمندسازی در حوزه کارآفرینی، اشتغال و مسائل اجتماعی به اجرا در خواهد آمد و محله‌های امام رضایی، نقطه عطف برنامه‌ها و محل ارائه خدمات و اجرای برنامه‌های رضوی ما خواهد بود تا در این زمینه به الگویی در کشور تبدیل شویم.

یاوران رضوی آماده خدمت‌رسانی به مردم نیازمند هرمزگان

رئیس ستاد برگزاری جشن‌های مردمی زیر سایه خورشید هرمزگان بیان کرد: کانون‌های خدمت رضوی و شبکه جوانان رضوی استان هرمزگان مجموعه‌ای کاملاً مردمی است که به صورت افتخاری و داوطلبانه بر اساس توانمندی، تخصص، دغدغه و علاقه‌مندی افراد، تحت عنوان خادمیار و یاور رضوی ذیل عنایات امام مهربانی‌ها به ارائه خدمات در 19 حوزه تخصصی می‌پردازد.

رجبیان اضافه کرد: این چرخه خادم، خدمت و مخدوم شکل می‌گیرد تا نیازی از نیازمندان و محرومین استان تحت نام معین‌الضعفا، برطرف و برآورده شود چراکه معتقدیم ایران اسلامی حریم و حرم علی بن موسی‌الرضا(ع) و استان هرمزگان نیز صحنی از صحن‌های مطهر است. مردم هرمزگان زائر و محب حضرت و این دو مجموعه و خادمیاران رضوی نیز خدمتگزار مردم هستند.

وی با اشاره به اینکه با هماهنگی‌ها صورت گرفته در هر شهرستان پرچم مزین و منقش به نام حضرت علی بن موسی‌الرضا(ع) تحت عنوان بام بهشت به اهتزاز درآید، یادآور شد: جشن‌ خانوادگی رضوی نیز در سطح ملی برگزار می‌شود تا تمامی اقشار و آحاد مردم بتوانند در برگزاری جشن‌های رضوی مشارکت کنند و از فضای معنوی و ایام شادی دهه کرامت بهره‌مند شوند. بر اساس شاخص‌های تعیین شده به خانواده‌هایی که بهترین جشن را برگزار کنند به قید قرعه سفر معنوی مشهد مقدس هدیه خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: