کد خبر: 4046944
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۷

مدیرکل نوسازی مدارس هرمزگان گفت: مشارکت خیرین در امر مقدس مدرسه‌سازی در حال حاضر یک هزار و ۷۴۰ میلیارد ریال بوده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۶۹ درصد رشد داشته و بسیار چشمگیر است.

سید فخرالدین هاشمی مدیرکل نوسازی مدارس هرمزگان

به گزارش ایکنا از هرمزگان، سید فخرالدین هاشمی، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان، امروز، 16 فروردین‌ماه، اظهار کرد: ۲۰۳ پروژه در قالب ۹۶۰ کلاس درس در دست ساخت داریم که از این تعداد ۱۵۳ پروژه در قالب ۷۱۴ کلاس درس با مشارکت خیرین در حال اجراست.

وی با اشاره به نام‌گذاری سال ۱۴۰۱ از سوی مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)، بیان کرد: در حال حاضر مشارکت خیرین در امر مقدس مدرسه‌سازی یک هزار و ۷۴۰ میلیارد ریال بوده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۶۹ درصد رشد داشته است و امسال نیز با معیار قرار دادن شعار «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرینی» که موجب حرکت رو به جلو و محسوس در همه اهداف اقتصادی می‌شود مشارکت خیرین رشد زیادی خواهد داشت.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان با اشاره به نقش خیرین مدرسه‌ساز در توسعه فضاهای آموزشی در این استان، افزود: تقویت خیرین مدرسه‌ساز در اصل تقویت فرهنگ از خودگذشتگی در جامعه بوده است.

هاشمی بیان کرد: 10 درصد از مدارس استان مدارس فرسوده و تخریبی هستند که با روی کار آوردن تمام ظرفیت‌های موجود از جمله خیرین، بنیاد برکت، قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه و بنگاه‌های اقتصادی، ۴۰۰ کلاس درس جدید در استان احداث خواهد شد.

وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین وظایف صنایع و بنگاه‌های اقتصادی ایفای نقشه‌ای اجتماعی خود در قبال جوامع محلی است، یادآور شد: در حال حاضر در استان هرمزگان ۸۵ کلاس با زیربنای ۱۵ هزار و ۱۷۵ مترمربع با مشارکت صنایع و بنگاه‌های اقتصادی در دست اجرا است. اعتبار پروژه‌های مشارکتی صنایع و بنگاه‌های اقتصادی استان ۶۷ میلیارد تومان است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: