کد خبر: 4027434
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۷

اجرای طرح آمایش میدانی مساجد در جاسک

رئیس اداره تبلیغات اسلامی از اجرای طرح آمایش میدانی مساجد در این شهرستان با هدف شناسایی، ثبت و آشنایی با مشکلات و کمبودهای این اماکن مقدس، خبر داد.

اجرای طرح آمایش میدانی مساجد جاسک

به گزارش ایکنا از هرمزگان، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان، حجت‌الاسلام محمد صحرانشین، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان جاسک، امروز، 19 دی‌ماه از آمایش میدانی مساجد شهرستان خبر داد و اظهار کرد: در اجرای این طرح تا کنون 200 مسجد در شهر و روستاهای شهرستان، شناسایی و ثبت شده‌اند.

وی افزود: یکی از برنامه‌های مهمی که از ابتدای مهر در دستور کار بنیاد هدایت قرار گرفته و آن را همگام با مهرواره اوج پیش می‌برد، طرح آمایش مساجد است که در آن اطلاعات و آمار کلیه مساجد کشور به صورت دقیق استقراء و ثبت شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی جاسک تصریح کرد: در این طرح اطلاعات مهمی از مساجد به دست خواهد آمد و علاوه بر شناسایی محل استقراء و امام مسجد، اطلاعاتی نظیر ظرفیت‌ها‌، کمبودها و نیازمندی‌های مساجد و برخی ویژگی‌های فرهنگی و اجتماعی مربوط به محله یا روستا و برنامه‌های سالیانه آن‌ها حاصل خواهد شد.

صحرانشین در پایان یادآور شد: آگاهی از قدمت و سال بنا، شناسایی بانی، خادم و امام جماعت، فعال بودن یا نبودن مسجد، اطلاع از اماکن جانبی مانند کتابخانه، خانه عالم، گلدسته و محراب، جمعیت نمازگزار و فعالیت‌های فرهنگی تبلیغی مساجد از عمده اطلاعاتی است که در این طرح ثبت می‌شود و پس از جمع‌بندی می‌توان برای رفع کمبودها و مشکلات آن‌ها، رایزنی و برنامه‌ریزی و حمایت کرد و در تهیه اطلس فرهنگی اجتماعی مساجد نیز بسیار حائز اهمیت است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :