کد خبر: 4016848
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۳
هیئت اندیشه‌ورز بانوان قرآنی هرمزگان موفق به کسب رتبه برتر در بین هیئت‌های اندیشه‌ورز سراسر کشور شد.

کسب رتبه برتر کشوری توسط هیئت اندیشه‌ورز بانوان قرآنی هرمزگان

به گزارش ایکنا از هرمزگان، لیلا غلامحسینی، رئیس هیئت اندیشه‌ورز بانوان قرآنی استان، صبح امروز،  7 آذرماه، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دومین نشست هیئت‌های اندیشه‌ورز بانوان قرآنی سراسر کشور در مشهد مقدس برگزار شد و بر اساس معیارهای ارزیابی که هیئت مرکزی داشتند، هیئت اندیشه‌ورز بانوان قرآنی استان هرمزگان به عنوان یکی از هیئت‌های برتر کشور معرفی شد.

وی افزود: من دلیل این موفقیت را برگزاری پویش‌ها و مسابقاتی که در سطح ملی برگزار می‌کردیم، می‌دانم. برگزاری پویش «شهد وحی» در مناطق کمتر توسعه یافته، «پویش چادر من بیرق حسینی» در ماه محرم و صفر، پویش «وحدت» در هفته وحدت و برگزاری مسابقه «مبانی قرآنی بیانیه گام دوم انقلاب» از جمله اقدامات خوب هیئت اندیشه‌ورز بانوان قرآنی هرمزگان در سطح ملی بوده است.

رئیس هیئت اندیشه‌ورز بانوان قرآنی هرمزگان تصریح کرد: غالب برنامه‌هایی که در طول سال برگزار می‌کردیم، نوآورانه و خلاقانه بودند و گستره این برنامه‌ها، علاوه بر استان هرمزگان، شهرستان‌ها و استان‌های هم‌جوار را نیز شامل می‌شد.

غلامحسینی ادامه داد: فعالیت‌های گسترده ما در فضای مجازی و حقیقی نیز یکی از عوامل موفقیت ما بوده است. ما در هیئت اندیشه‌ورز بانوان هرمزگان با شیوع ویروس کرونا در کشور، منفعل نماندیم و تهدید را به فرصت تبدیل کردیم. فعالیت‌هایمان را در فضای مجازی با قدرت ادامه دادیم و پس از برگزاری دوره‌های توانمندسازی برای اساتید و مربیان، توانستیم  مخاطبین زیادی را در این حوزه جذب کنیم.

وی عنوان کرد: یکی دیگر از دلایل موفقیت هیئت اندیشه‌ورز بانوان قرآنی هرمزگان را روحیه جهادی برگرفته از مکتب خلبان شهید عبدالکریمی می‌دانم. شهید عبدالکریمی استاد قاری و حافظ کل قرآن کریم بودند که شاگردان زیادی را  تربیت کردند و پس از شهادت ایشان در هجدهم اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۷۴ «وجیهه باقرین» همسر مکرمه آن شهید بزرگوار، هزاران قرآن آموز و صدها حافظ کل قرآن کریم را تربیت کردند و اکنون شاگردان ایشان در جای‌جای  ایران  عزیز کلاس‌های مختلفی را اداره می‌کنند.

رئیس هیئت اندیشه‌ورز بانوان قرآنی هرمزگان اضافه کرد: اعضای این هیئت اندیشه‌ورز، درس آموخته مکتب شهید عبدالکریمی و همسر مکرمه ایشان بوده و با روحیه جهادی، بدون کوچک‌ترین چشم‌داشتی در صحنه‌های مختلفی حضور پیدا کرده‌اند. همچنین یکی دیگر از دلایل موفقیت ما استفاده از تمامی ظرفیت‌های بالقوه استان و استعدادهای نهفته در جای‌جای استان هرمزگان، بوده است.

غلامحسینی بیان کرد: ما ظرفیت‌های مختلف را از اساتید، کارشناسان، قاریان، حافظان و اقشار گوناگون در هیئت‌های اندیشه‌ورز سراسر شهرستان‌های استان شناسایی و جذب کرده و ایده‌های این عزیزان را در اتاق‌های فکر راهبردی مرکزی به طرح تبدیل و اجرا کردیم.

وی اظهار کرد: مشارکت بانوان در حوزه قرآن یکی از اولویت‌های ما بوده که قبل از این کمتر به این ظرفیت توجه شده بود. ما بلافاصله پس از آغاز به کار هیئت اندیشه‌ورز بانوان قرآنی استان با بانوانی که مسئولیت‌های اجرایی در حوزه علمیه خواهران و... داشتند، ارتباط برقرار کرده و از این ظرفیت نیز به نحو احسن استفاده کردیم.

رئیس هیئت اندیشه‌ورز بانوان قرآنی هرمزگان ضمن قدردانی از حمایت‌های مدیرکل تبلیغات اسلامی و رئیس دارالقرآن‌الکریم استان، تصریح کرد: استفاده از راهنمایی‌ها و مشاوره‌های مسئولین سازمان تبلیغات اسلامی و هیئت اندیشه‌ورز بانوان قرآنی کشور و پشتیبانی متولیان امور فرهنگی و قرآنی استان از نقاط قوت هیئت اندیشه‌ورز بانوان قرآنی هرمزگان است.

غلامحسینی پناه بردن خانواده‌های هرمزگانی به دامن قرآن در تمام شرایط زندگی و دسترسی سریع و راحت به فضاهایی برای استفاده از منابع قرآنی را از اهداف بلندمدت هیئت اندیشه‌ورز بانوان قرآنی هرمزگان عنوان کرد و افزود: به این منظور در فضای مجازی دوره‌های آموزشی برای توانمندسازی مدیران، مربیان و جامعه قرآنی در راستای تولید محتوای تخصصی قرآنی جهت پاسخگویی به سؤالات و شبهات، درخواست‌های قرآنی، تفسیر قرآن، ترجمه قرآن و ... برگزار کردیم.

وی یکی دیگر از اهداف بلندمدت هیئت اندیشه‌ورز بانوان قرآنی استان را راه‌اندازی مراکز مشاوره قرآنی در کنار مراکز  آموزش قرآنی دانست و یادآور شد: این هیئت اندیشه‌ورز، طرح صیانت قرآنی‌ها را نیز در راستای صیانت از جامعه قرآنی در دست اقدام دارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: