کد خبر: 3962866
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۰
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: «هفته هرمزگان» بهترین بستر و جایگاه برای مقابله با تهاجم فرهنگی است.

به گزارش ایکنا از هرمزگان، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، علی رئوفی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، صبح امروز، 17 فروردین، در دومین نشست هماهنگی برگزاری هفته هرمزگان از تاریخ 4 تا 9 اردیبهشت‌ماه، اظهار کرد: لازمه برگزاری مطلوب این رویداد مهم دغدغه‌مندی مسئولان، مشارکت حداکثری، تبلیغات گسترده و جلب نظر عموم مردم است. بستر لازم برای برگزاری هفته هرمزگان مهیا شده و با توجه بر شرایط، فضای مجازی، صدا و سیما و رسانه‌ها بهترین بستر اجرای این رویداد هستند.

وی با اشاره به اهمیت هفته هرمزگان، بیان کرد: با توجه به اینکه کشور مورد هجمه‌های فرهنگی دشمن قرار گرفته، تنها با ابزار و ظرفیت‌های فرهنگی می‌توان به مبارزه با این جنگ رفت و هفته هرمزگان بهترین بستر و جایگاه برای مقابله با این جنگ بوده و ظرفیت ویژه‌ای برای معرفی داشته‌ها، استعدادها و امکانات فرهنگی، تجاری، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، صنایع، شیلات، کشاورزی و ... است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان ادامه داد: هفته هرمزگان همچنین ظرفیت ویژه‌ای برای معرفی آداب، رسوم، سنن، گردشگری، زیبایی‌های جغرافیایی، پوشش، نخبگان، اقوام، مذاهب و ... است. تبلیغات گسترده، نقش ویژه‌ای در تثبیت و جایگاه هفته هرمزگان در اذهان عموم دارد و همه دستگاه‌های عضو باید از حداکثر امکانات در جهت معرفی و اعتلای هفته هرمزگان استفاده کنند.

رضا کمالی زرکانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان نیز در این جلسه بیان کرد: نام‌گذاری هفته فرهنگی در تقویم مناسبات هرمزگان بر اساس مصوبه شورای فرهنگ عمومی به عنوان بالاترین مرجع سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری فرهنگی استان بوده و بر همین اساس مشارکت همه دستگاه‌ها لحاظ شده است.

وی تصریح کرد: با توجه به تقارن و هم‌زمانی هفته هرمزگان با ماه مبارک رمضان امسال، این هفته و جشنواره بین‌المللی فرهنگی هنری خلیج‌فارس 4 الی 9 اردیبهشت‌ماه با اجرای ده‌ها برنامه فاخر در سراسر استان برگزار می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: