کد خبر: 3928092
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۶
مسئول کمیته فرهنگی آموزشی اربعین هرمزگان از برگزاری مراسم عزاداری اربعین با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در هرمزگان خبر داد.

به گزارش ایکنا از هرمزگان، به نقل از روابط عمومی کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان، حجت‌الاسلام غلامرضا حاجبی، مسئول این کمیته، اظهار کرد: مراسم عزاداری اربعین شب گذشته، ساعت ۲۰ تا ۲۲ در ۵ موکب بندرعباس و سایر شهرستان‌های هرمزگان با حضور عاشقان حسینی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه عصر امروز نیز این مراسم از ساعت ۱۷ تا ۱۹ در موکب‌های سطح استان برگزار می‌شود، افزود: امسال پیاده‌روی اربعین و دسته‌روی هیئت‌ها در هرمزگان برگزار نشده و غذای گرم نیز پخت و توزیع نمی‌شود.

مسئول کمیته فرهنگی آموزشی اربعین هرمزگان تصریح کرد: مراسم عزاداری در مساجد، تکیه‌ها و حسینیه‌ها با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی کمتر از ۲ ساعت برگزار می‌شود.

حاجبی با بیان اینکه در موکب‌های عزاداری کمک‌های مؤمنانه مردم هرمزگان به‌صورت نقدی و غیر نقدی جمع‌آوری می‌شود، عنوان کرد: از عزاداران و مردم هرمزگان می‌خواهیم در اربعین حسینی برای نجات جان بیماران، نذر خون داشته باشند و با عنوان پویش «اهدای خون اربعین» به پایگاه‌های انتقال خون مراجعه کنند.

وی با اشاره به اینکه در موکب‌های عزاداری پویش «طرح مهر اربعین» با هدف یاری‌رسانی به دانش‌آموزان نیازمندان و محرومان دنبال می‌شود، بیان کرد: در روز اربعین هم‌زمان با قرائت زیارت اربعین در حسینیه حضرت امام (ره)، از بلندگو‌های مساجد نیز پخش می‌شود.

مسئول کمیته فرهنگی آموزشی اربعین هرمزگان در پایان تصریح کرد: مراسم اربعین حسینی (ع) و دهه آخر صفر امسال با محدودیت در همه شهر‌های هرمزگان برگزار می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: