کد خبر: 3927320
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۲
معاون فرهنگی اوقاف هرمزگان از برپایی مراسم اربعین حسینی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بیش از ۲۵ بقعه متبرکه شاخص در این استان خبر داد.

حجت‌الاسلام مصطفی آزادی، معاون فرهنگی ـ اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان‌ در گفت‌وگو با ایکنا، ضمن تسلیت اربعین حسینی(ع)، مهم‌ترین برنامه‌های اوقاف در این روز را تشریح کرد و گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا، اولین ضرورتی که در برنامه‌های روز اربعین دیدیم، برپایی مواکب سلامت در بقاع متبرکه شاخص استان است.

وی اظهار کرد: اجرای نیات موقوفات مرتبط و جمع‌آوری کمک‌ها و نذورات مردمی در راستای تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی بین نیازمندان، مجاوران بقاع متبرکه، مستمندان حاشیه شهر و روستاهای استان از دیگر برنامه‌های اوقاف در روز اربعین حسینی است و این کار از سوی مراکز افق بقاع انجام می‌شود.

معاون فرهنگی اوقاف هرمزگان ادامه داد: مراسم اربعین حسینی با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی در بیش از 25 بقعه متبرکه شاخص استان از جمله امامزاده سید‌مظفر(ع) بندرعباس، امامزاده سید‌سلطان محمد(ع) و امامزاده شاه قطب‌الدین حیدر(ع) رودان، امامزاده سید‌محمد(ع) حاجی‌آباد و امامزاده سید‌مظفر(ع) قشم برگزار می‌شود.

آزادی در پایان تصریح کرد: تهیه و توزیع بسته‌های بهداشتی شامل ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده میان هیئات، مساجد و منازل مردم نیازمند نیز از برنامه‌های دیگر اوقاف در روز اربعین است. همچنین تجمع حسینی تحت عنوان «به تو از دور سلام» و قرائت زیارت اربعین در بقاع شاخص استان را نیز خواهیم داشت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: