کد خبر: 3916867
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۹
قاری ممتاز هرمزگانی با بیان اینکه میزبانی مسابقات کشوری باعث شد روند فعالیت‌های قرآنی در این استان با تغییرات مثبت زیادی همراه شود، گفت: امیدوارم برگزاری مسابقات و فعالیت‌های قرآنی در هرمزگان افزایش یافته و مسئولان تمهیداتی برای قرآنی کردن بیش‌ازپیش فضای شهر بیندیشند.

یوسف جعفرزاده، قاری ممتاز هرمزگانی که در مرحله استانی چهل و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم اوقاف در رشته قرائت و تحقیق موفق به کسب رتبه اول شد، در گفت‌وگو با ایکنا، اظهار کرد: سالانه حدود 100 نهاد اقدام به برگزاری مسابقات قرآنی می‌کنند که در این میان مسابقات قرآن اوقاف یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین آن‌ها در سطح کشور است.

وی با بیان اینکه از سال 93 هر ساله در رشته قرائت بالای 16 سال مسابقات سراسری قرآن کریم اوقاف شرکت کردم و از سال 93 تا سال 99 موفق به کسب 5 رتبه اول و یک رتبه دوم شدم، افزود: این مسابقات در سال جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا و همچنین تمدید نشدن زمان ثبت‌نام اینترنتی و تعداد زیاد جامانده از ثبت‌نام، استقبال کمتری نسبت به سال‌های گذشته داشت اما سطح مسابقات قابل‌قبول بود.

این قاری ممتاز هرمزگانی با اشاره به اینکه به مرحله کشوری چهل و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم اوقاف راه پیدا کردم، تصریح کرد: رقابت در مرحله کشوری مسابقات سراسری قرآن اوقاف بسیار سخت و صدم‌امتیازی است، اکثر شرکت‌کنندگان در سطح قابل‌قبولی هستند و کسب رتبه در آن بستگی به شرایطی چون قرعه تلاوت، آب‌وهوا، شرایط روحی نفرات دارد.

جعفرزاده ادامه داد: در سال 96 برای اولین بار به‌عنوان نماینده هرمزگان به نیمه‌نهایی مرحله کشوری مسابقات سراسری قرآن کریم اوقاف راه پیدا کردم و با کسب مقام نهم یکی از بهترین رتبه‌های رشته قرائت هرمزگان در آن سال رقم خورد، هر چند از صعود به مرحله نهایی بازماندم. امیدوارم با تلاش و تمریناتی که انجام می‌دهم، بتوانم در مرحله کشوری این مسابقات موفق به کسب مقام شوم.

وی با تأکید بر اینکه برگزاری مسابقات از سوی نهادهای مختلف تأثیرات خوبی در جامعه دارد، گفت: در سال 88 هرمزگان میزبان مسابقات کانون‌های مساجد موسوم به مدهامتان و در سال 90 میزبان مرحله کشوری مسابقات سراسری قرآن کریم اوقاف بود و قرآنیان سراسر کشور به این استان آمدند و به یاد می‌آورم که در آن ایام شهر بندرعباس عطر قرآن گرفته بود و تا چندین سال فضای قرآنی استان تحت تأثیر این مسابقات بود.

این قاری ممتاز هرمزگانی بیان کرد: میزبانی مسابقات کشوری باعث شد روند فعالیت‌های قرآنی در هرمزگان با تغییرات مثبت زیادی همراه شود، امیدوارم برگزاری مسابقات، برنامه‌ها و فعالیت‌های قرآنی در استان هرمزگان افزایش یافته و مسئولان تمهیداتی برای قرآنی کردن بیش‌ازپیش فضای شهر بیندیشند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: