کد خبر: 3914187
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۲
مرحله مقدماتی و منطقه‌ای چهلمین دوره مسابقات قرآن کارکنان پایور و دانشجویان نیروی دریایی راهبردی آجا و همچنین بیستمین دوره مسابقات قرآن بانوان شاغل و خانواده‌ها در بندرعباس برگزار شد.

حجت‌الاسلام اسماعیل بهرامی‌زاده، رئیس مرکز قرآن، عترت و نماز اداره عقیدتی ـ سیاسی نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو با ایکنا از هرمزگان، ضمن تبریک دهه امامت و ولایت، اظهار کرد: صبح امروز چهلمین دوره مسابقات «قرآن و عترت» ویژه کارکنان پایور و دانشجویان نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران مستقر در استان هرمزگان در مسجدالغدیر منطقه یکم امامت نداجا و همچنین بیستمین دوره مسابقات قرآن بانوان شاغل و خانواده‌ها در مسجد ۱۴ معصوم شهرک سازمانی حضرت ولیعصر(عج) ویژه خانواده‌های کارکنان پایور در بندرعباس برگزار شد.

وی افزود: در سال‌های گذشته پس از برگزاری مسابقات در سطح مناطق، منتخبان برای رقابت با سایر نیروها در سطح آجا در یکی از شهرها و اماکن مقدس مذهبی حضور پیدا می‌کردند، اما اکنون با توجه به شیوع ویروس کرونا و وجود محدودیت‌ها صلاح بر این دیده شد که یک گروه داوری واحد از داوران بین‌المللی (سه نفر برای مسابقات آقایان و سه نفر برای مسابقات بانوان) در تمامی مناطق حضور پیدا کنند.

رئیس مرکز قرآن، عترت و نماز اداره عقیدتی ـ سیاسی نداجا ادامه داد: این مسابقات از تاریخ چهارم مردادماه 99 در شهر منجیل آغاز و در شهرهای رشت، بندر انزلی، نوشهر، تهران، سیرجان و امروز در بندرعباس برگزار شد. فردا عازم جاسک و چابهار خواهیم شد و پس‌ از آن به سمت بوشهر و خرمشهر حرکت می‌کنیم.

بهرامی‌زاده با اشاره به اینکه مسابقات قرآن نداجا در چهار رشته حفظ، اذان، قرائت و تحقیق و ترتیل برگزار می‌شود، تصریح کرد: فیلم نفرات برگزیده در تمامی مناطق برای رقابت با سایر نیروها به هیئت داوری ارسال می‌شود.

وی گفت: هدف از برگزاری این مسابقات، ترویج مفاهیم قرآنی بین کارکنان و خانواده‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران و همچنین ایجاد انگیزه مضاعف برای بالا بردن سطح کارکنان با محک زدن خود در مسابقات است.

رئیس مرکز قرآن، عترت و نماز اداره عقیدتی ـ سیاسی نداجا بیان کرد: پیرو دستورات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) مبنی بر اینکه باید به جمعیت 10 میلیون نفری حفاظ قرآن برسیم، نیروی دریایی ارتش نیز در این مسیر سهمی دارد که باید تا چند سال آینده به آن برسد و به لطف خدا امروز به سطح موردنظر نزدیک هستیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: