کد خبر: 3886213
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳
یک مدرس حوزه و دانشگاه هتك حرمت به حرم مطهر امام رضا (ع) و حضرت معصومه(س) را گناهی نابخشودنی خواند و گفت: مکان‌های مقدس در كشور ما تولیت دارند و همه زیرمجموعه دفتر مقام معظم رهبری هستند، بنابراین معظم له بر این موضوع اشراف دارند و این حركات یعنی جلوتر از رهبری حركت كردن كه خود گناهی نابخشودنی است.

حجت‌الاسلام علی‌اکبر میرزایی، مدرس حوزه و دانشگاه در گفت‌وگو با ایکنا از هرمزگان، اظهار کرد: در مسئله هتك حرمت به حرم مطهر امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) اشتباهات و گناهانی نابخشودنی وجود دارد. مسئله اول این است که قرار نیست درب حرم برای همیشه بسته باشد، بلكه این موضوع مقطعی است، جهان این حركت جاهلانه را به اسم دین‌داران می‌شناسد، ازاین‌رو این گروه باید هرچه زودتر به اشتباه خود پی برده و از مردم عذرخواهی كنند.

وی ادامه داد: مسئله دوم این است که مکان‌های مقدس در كشور ما تولیت دارند و همه زیرمجموعه دفتر مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) هستند، بنابراین معظم له بر این موضوع اشراف دارند و این حركات یعنی جلوتر از رهبری و مراجع حركت كردن كه خود گناهی نابخشودنی است.

این مدرس حوزه و دانشگاه افزود: مسئله سوم توصیه‌های وزارت بهداشت در خصوص دوری از تجمعات است كه بیماری را تشدید می‌کند و مکان‌های مطهر در كشور ما آن‌هم در ایام عید ازدحام جمعیت را به همراه خواهد داشت و این به معنی بالا رفتن احتمال شیوع بیماری است.

مسافرت در ایام عید، سفر معصیت است

میرزایی تصریح کرد: وقتی رهبری معظم انقلاب مسافرت غیرضروری در این ایام را جایز ندانسته و آن را سفر معصیت می‌دانند و مسافر در این فرض باید نماز كامل بخواند، چنین حركاتی موجب ضربه زدن به اسلام و نظام و مذهب می‌شود.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: