کد خبر: 3845112
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۱
در هفته دفاع مقدس:

خون شهدا، پشتوانه عزت و اقتدار ایران است

گروه سیاسی ــ فرمانده قرارگاه فرهنگی اجتماعی بقیه‌الله(عج) گفت: عظمت و قدرت دفاعی بی‌نظیر ایران اسلامی به برکت خون شهیدان به‌دست‌آمده است، اظهار کرد: این عزت و اقتدار حاصل حماسه‌آفرینی‌های دوران دفاع مقدس است که همه مردم ایران در آن نقش داشتند.

به گزارش ایکنا از هرمزگان، سرلشکر محمدعلی جعفری، فرمانده قرارگاه فرهنگی اجتماعی بقیه‌الله(عج)، چهارشنبه‌شب در همایش مردان بی‌ادعا گرامیداشت شهدای عملیات خیبر که در محل نمایشگاه هفته دفاع مقدس در بندرعباس برگزار شد، عنوان کرد: امروز نزدیک به ۴۰ سال از آغاز جنگ تحمیلی و حدود ۳۰ سال از پایان آن می‌گذرد و هر چه بیشتر از این رویداد فاصله می‌گیریم به عظمت و اثرات مثبت حماسه‌آفرینی‌های دوران دفاع مقدس بیشتر پی می‌بریم.
وی ادامه داد: در این روز‌ها شاهد عزت و اقتدار بی‌نظیر ایران اسلامی و عظمت ملت ایران هستیم. در رویداد‌هایی که طی ماه‌های اخیر در خلیج‌فارس و تنگه هرمز رخ داد، همه دنیا به عظمت و اقتدار ایران اسلامی پی برد.
سرلشکر جعفری تصریح کرد: از جمله رویداد‌های سال‌های اخیر می‌توان به اسارت گرفتن سربازان انگلیسی و آمریکایی که همه دنیا خفت، ضعف و اشک آن‌ها را در برابر نیرو‌های مدافع خلیج‌فارس و ایران اسلامی، به چشم دید، اشاره کرد.
وی ابراز کرد: طی ماه‌های اخیر نیز هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین آمریکا که به حریم هوایی کشورمان تجاوز کرده بود، مورد هدف قرار گرفت و ساقط شد و شاهد توقیف شناور متخلف انگلیسی بودیم.
فرمانده قرارگاه فرهنگی اجتماعی بقیه‌الله(عج) بابیان اینکه عزت و اقتدار و عظمت و قدرت دفاعی بی‌نظیر ایران اسلامی به برکت خون شهیدان به‌دست‌آمده است، اظهار کرد: این عزت و اقتدار حاصل حماسه‌آفرینی‌های دوران دفاع مقدس است که همه مردم ایران در آن نقش داشتند.
این مقام مسئول گفت: نقش‌آفرینی مردم در دفاع مقدس از درس‌های تعیین‌کننده هست و به ما می‌آموزد که در همه صحنه‌ها و در مقابله با همه تهدیدات، نقش مردم سرنوشت‌ساز است.
سرلشکر جعفری عملیات خیبر را از عملیات‌های مهم و سرنوشت‌ساز در دفاع مقدس دانست و بیان کرد: عملیات خیبر عملیاتی بزرگ و بن‌بست شکن در دوران دفاع مقدس بود که زمینه‌ساز دیگر عملیات‌های بزرگ آبی و خاکی شد.
وی اضافه کرد: این عملیات صحنه جنگ را دگرگون ساخت و پیروزی در عملیات خیبر یک پیروزی بزرگ برای ملت ایران محسوب می‌شود.
فرمانده قرارگاه فرهنگی اجتماعی بقیه‌الله(عج) تصریح کرد: از دستاورد‌های بزرگ دفاع مقدس این است که دشمنان پس‌ازآن جرئت آغاز هیچ‌گونه درگیری نظامی علیه ایران اسلامی و حتی به زبان آوردن آن را ندارند و این عزت و اقتدار و امنیت بزرگ‌ترین دستاورد دفاع مقدس است که آن را مدیون خون شهیدان هستیم.
این مقام مسئول گفت: دفاع مقدس به الگویی برای مقاومت مردم در منطقه تبدیل‌شده است و دوران هشت‌ساله جنگ تحمیلی در تاریخ اسلام بسیار تعیین‌کننده و سرنوشت‌ساز است و باید قدر آن دوران و قدر شهدا و ایثارگران را بدانیم.
سرلشکر جعفری در پایان ‎گفت: از ویژگی‌های مهم دوران دفاع مقدس استفاده از توانایی و نقش و مشارکت مردم همراه با مدیریت درست انقلابی بود و امروز نیز با تکیه‌بر توانمندی‌های داخلی و مدیریت صحیح و به‌کارگیری ظرفیت‌های کشور مشکلات به‌راحتی قابل‌حل است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha