گمنامی که خوشنام است
کد خبر: 3596785
تاریخ انتشار : ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۶

گمنامی که خوشنام است

گروه فرهنگی: «سرباز گمنام» واژه پرمعنایی که با امنیت و اقتدار همراه است، بیش از سه دهه شهادت‌طلبی و ایثار در جبهه‌های امنیت و اقتدار، کارنامه درخشان نهادی است که در عرصه مجاهدت‌های خاموش، یکه تازی بی‌چون و چرا و سنگرنشینی بی ادعاست.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن‌(ایکنا) از هرمزگان، ایران اسلامی با توجه به ماهیت حکومتش ، همواره در معرض تهاجمات امنیتی است و در این شرایط سخت، امن نگه داشتن جامعه و حفاظت از جان و مال و ناموس مردم و جلوگیری از شکل‌گیری ناامنی و یا استمرار بخشی به برخی از سریال های هدفمند ترور، بی تردید از اعجازهای بزرگ قرن ماست. بدون شک این معجزه ها حاصل رشادت ها و از خودگذشتگی همان مجاهدان خستگی ناپذیری است که ما آنها را به نام سربازان گمنام می شناسیم.
شاخصه بارز مجاهدان خاموش ، اتصال اعتقادی آنها به ولایت مطلقه فقیه و التزام فکری و عملی آنها به این کانون هدایت الهی است. سربازان گمنام آقا امام زمان(عج)، مجاهدان خاموش فی سبیل الله اند که اساس پیکار و مجاهدت آنها با دشمنان  اسلام، توکل به خداوند، انجام تکالیف شرعی و جلب رضایت الهی است.این گمنامان خوشنام  دو مدال ارزشمند بر سینه دارند . مدال سرباز گمنام امام زمان(عج) از امام راحل و مدال مجاهدان خاموش را از رهبر معظم انقلاب هدیه گرفته اند.
وزارت اطلاعات از بدو تأسیس تا کنون با نقش آفرینی درصحنه های مختلف از جمله  دفاع مقدس و نیز استمرار همان فرهنگ مجاهدت در سال ها یی که مردم به ظاهر جنگی را احساس و لمس نمی کنند،  و در سنگرها و خاکریزهایی که جای حضور نظامی و انتظامی نیست، بر محور نیازها و ضرورت های حکومتی عمل کرده و سربازی گمنام خود را برای این نظام ولایی به تجلی درآورده است.
وزارت اطلاعات که بطور همزمان باید هم از چالش های جهانی و هم از چالش های داخلی عبور کند، تنها تشکل اطلاعاتی دنیاست که کاملاً مستقل و دارای مجبوبیت و پشتوانه مردمی است که یکی از اساسی ترین پایه های موفقیتش، اطلاعات مردمی و مشارکت گسترده مردم در راستای تحقق اهداف بلند اطلاعاتی و امنیتی است.
امنیتی که اگر فشار جهانی تحریم از ایران اسلامی برداشته شود، یقیناً با اقبال های گسترده جهانی، زمینه میزبانی از سرمایه های کلان سرمایه گذاران خارجی را نیز فراهم خواهد کرد.
اگر نگاهی به اوضاع جهان داشته باشیم و روزانه  ناامنی درکشورهای مختلف حتی همان کشورهای به اصطلاح پیشرفته را مرورکنیم ،بیش از پیش به سربازان گمنام افتخار می کنیم که با بیداری و هوشیاری، ایران اسلامی را به امن ترین کشور دنیا تبدیل کرده اند. امروزدر خاور میانه باتوجه به شرایط خاص کشورهای این منطقه، سازمان های اطلاعاتی کشورهای این حوزه همواره با خطرات پیش بینی نشده بیشتری نسبت به تشکیلات مشابه خود در کشورهای آرام جهان مواجه هستند. به اذعان کارشناسان بین المللی، دستگاه اطلاعاتی ایران در میان سازمان های مشابه منطقه ای از درخششی ویژه در مقابله با تهدیدات امنیتی برخوردار است و این برجستگی با درنظر گرفتن موقعیت فوق العاده ایران در منطقه نسبت به سایر کشور ها از نظر قرار گرفتن در کانون تهدیدات دارای اهمیت زیادی است.شرایط نا امن عراق و افغانستان ونیزتوطئه چینی های شبانه روزی سرویس های جاسوسی استکبار همه و همه در حالی است که کشورمان همواره از ضریب امنیت قابل قبولی برخوردار بوده است و این موفقیت حاصل تلاشها و مجاهدت های خاموش سربازان گمنام امام زمان (عج) است. انصاف آن که ضریب بالای امنیت در كشور مرهون رشادتها و هوشیاری سربازان گمنام امام زمان(عج) در وزارت اطلاعات است و در این عرصه شهدای بسیاری از وزارت اطلاعات جان خودرا برای تأمین امنیت ایران اسلامی در گمنامی فدا كردند تا ملت ایران در امنیت و آرامش زندگی كنند.و امام راحل (ره) در وصف مجاهدت های این نیروهای مخلص چه خوش گفته اند :سربازان گمنام ما نام و نشان نمی خواهند.
گمنامی سربازان امام زمان(عج) از آن جهت اهمیت می یابد که در سال های اخیرعملکرد وزارت اطلاعات بسیار شاخص بوده است و از آن جمله می توان به دستگیری "عبدالمالک ریگی" سرکرده گروهک تروریستی شرق ایران در آسمان کشورمان اشاره کرد.این عملیات  با یک سری اقدامات اطلاعاتی منحصربفرد که تنها از سربازان گمنام امام زمان "عج" ممکن بود، با موفقیت اجراشد. دستگیری" ریگی" یکی از پیچیده ترین علمیات های اطلاعاتی و شاهکار ماموران اطلاعاتی کشورمان در اسفند سال ۸۸ بود. ریگی شرور شرق کشور در پناه لابی های سرویس­های اطلاعاتی، حمایت های سیاسی و مالی آمریکا و عربستان هیچ وقت گمان نمی کردکه روزیاینچنین به دام جان برکفان اطلاعات ایران و سربازان گمنام بیفند.
دستگیری ‌جاسوس های متعدد، نفوذ در اپوزیسیون خارج از کشور و سرویس های جاسوسی بیگانگان و مقابله با توطئه چینی دشمنان در فضای مجازی از دیگر اقدامات این نیروهای فداکاراست. علاوه بر آن مبارزه در بخش های اقتصادی، شرکت های هرمی، ‌زمین خواری، فرهنگی و مقابله با مدعیان دروغین که به دنبال سوء استفاده از احساسات دینی و فریب مردم هستند از دیگر فعالیت های شاخص وزارت اطلاعات است. این را باید به گوش جهانیان به ویژه ایادی استکبار رساند که مجاهدتهای اطلاعاتی، مجاهدتهایی بی سرو صدا، بی تبلیغات، بی هیاهو و به تعبیر رهبر معظم انقلاب، مجاهدتهایی خاموش اند. امام خمینی (ره) در وصف مجاهدت های این نیروهای مخلص چه خوش گفته اند :"سربازان گمنام ما نام و نشان نمی خواهند".رهبرفرزانه انقلاب نیز در این خصوص چه تعبیرزیبایی دارند که " شهدای عرصه گمنامی نامداران بی نشانند".
خداوند بزرگ را شاکریم که نعمت برخورداری از الهی ترین سربازان و مجاهدان بی ادعارا به ما ارزانی داشته و امروز ما در سایه ایثار آنها در امنیت کامل بسر برده و استکبار در حسرت ناامن کردن جامعه ما هرروز بدنبال نقشه هایی است اما غافل از اینکه  هر بار که خواست تا سریالی از ناامنی ها را در ایران شکل داده و ما را به سرنوشت کشورهای ناامن منطقه نزدیک سازد، با هوشیاری مردم و نیروهای اطلاعاتی و به ویژه سربازان گمنام، سرافکنده شده و به ضعف و ناکارآمدی خود در قبال ایران اسلامی اذعان و اعتراف کند.درود بر غیرت و شرف همه  سربازان گمنامی که در اوج گمنامی، خوشنامند.
هفته سربازان گمنام فرصت مغتنمی است برای آشنایی با مجاهدت های این مردان گمنام .ایثارگری های گمنامان همیشه بیدار را ارج می گذاریم و در برابر جانفشانی‌های آن‌ها سر تعظیم فرود می‌آوریم. هفته سربازان گمنام برمردان بی ادعا، طلایه داران امنیت و اقتدار ایران اسلامی مبارک باد.
captcha