کد خبر: 3384305
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۴ - ۰۸:۳۷
گروه هنر: کارگردان نمایش «گل‌پری» که به‌عنوان سومین نمایش جشنواره ملی تئاتر ضامن آهو از همدان در فرهنگسرای طوبی به‌روی صحنه رفت، گفت: نمایش‌هایی که از محتوایی مذهبی و اعتقادی برخوردارند باید از ساختاری شاد و مفرح برخوردار باشند.

 به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از هرمزگان، به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، محسن‌ پورقاسمی که هفت سال متوالی است در این جشنواره حضوری پررنگ دارد، اظهار کرد: بسیاری فکر می‌کنند که نمایش‌های دینی و اعتقادی باید غمگین و همراه با گریه و زاری باشد در صورتیکه کاملاً خلاف آن چیزی است که ائمه اطهار(ع) برای اشاعه دین بر آن تأکید دارند.

وی اظهار کرد: تئاتر عروسکی و کودک و نوجوان برای اثرگذاری مطلوب و ماندگار باید از فضایی با رنگ‌های شاد و موسیقی مفرح و ریتم تند و مناسب در چهار چوب موازین برخوردار باشد در غیر این صورت هیچ نتیجه مثبتی حاصل نخواهد شد.

کارگردان نمایش «گل‌پری» در مورد جشنواره ملی تئاتر ضامن آهو عنوان کرد: چنین جشنواره‌ای با این محتوای ارزشمند باید بیش از این‌ها مورد حمایت مسئولان ارشد، نمایندگان مجلس، شورا و سایر متولیان باشد تا خدای ناکرده کمبودهای اعتباری بر کیفیت آن تأثیر نامطلوب نگذارد.

پورقاسمی یادآور شد: اگر حمایت‌های لازم از این رویداد مهم به‌خوبی انجام گرفته بود باید هم‌اکنون شاهد بین‌المللی شدن این جشنواره می‌بودیم.

وی در ادامه اضافه کرد: باید از اداره‌کل ارشاد هرمزگان به واسطه این که توانسته با همه کمبودها چراغ این رویداد را روشن نگاه دارد تقدیر و تشکر کرد زیرا ما به‌عنوان فعالان این حوزه طی چند سال اخیر شاهد تعطیلی بسیاری از جشنواره‌ها بوده‌ایم.

کارگردان نمایش «گل‌پری» از همدان در مورد این نمایش گفت: موضوع نمایش برگرفته از داستان‌ها و روایات بومی و محلی منطقه همدان است که با حدیثی از امام رضا(ع ) که مربوط به حسادت است تلفیق و این اثر شکل گرفته است.

پورقاسمی افزود: سعی کرده‌ایم به جای استفاده از موضوعات و المان های تکراری همچون گنبد، ضریح، کبوتر، آهو و … به محتوای فرهنگ رضوی که همانا سخنان امام رضا(ع ) است بپردازیم که نتیجه آن بسیار مطلوب و خوب بوده است .

وی به معرفی اعضای گروه پرداخت و بیان کرد: فاطمه پورقاسمی، پدرام معصومی، ندا هادیان، حامد ترابی و حسن پورقاسمی به‌عنوان نقش‌آفرینان و بازیگران اصلی به مدت چهار ماه با گروه همکاری داشتند.

به گزارش ایکنا، نهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان و نمایش عروسکی ضامن آهو ۱۸ تا ۲۱ مهرماه با حضور 10 گروه نمایشی از استان‌های تهران، مشهد، هرمزگان، مازندران و همدان در فرهنگسرای طوبی در حال برگزاری است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: