پاسخ به استعلامات طرح‌های سرمایه‌گذاری نباید مبهم باشد

پاسخ به استعلامات طرح‌های سرمایه گذاری نباید مبهم باشد

به گزارش ایکنا ازهرمزگان، ایرج حیدری، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان در نشست ویژه بررسی مسائل و مشکلات مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان هرمزگان که در روز دوشنبه ۱۲ آذرماه برگزار شد، جهت تسریع در روند جذب سرمایه‌گذاری‌ها، اظهار کرد: مرکز خدمات سرمایه گذاری متولی اصلی تسریع در روند جذب فعالیت‌های سرمایه گذاری در استان است.
وی افزود: با توجه به اهمیت و جایگاه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری این مرکز باید از لحاظ نیروی انسانی، تجهیزات، امکانات و منابع مالی برای تسریع در جذب روند سرمایه گذاری‌ها در استان پشتیبانی و تقویت شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان تصریح کرد: اداره کل اقتصاد و امور دارایی استان برای تسریع در روند جذب سرمایه گذاری‌ها در استان و تقویت مرکز خدمات سرمایه‌گذاری مسئولیت مهم و سنگینی دارد و در این زمینه باید پاسخگو باشد.
حیدری تصریح کرد: در مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان یک روند سیستمی مشخص برای ارائه خدمات مورد نیاز به سرمایه‌گذاران طراحی و فعال شود تا روند صدور مجوز‌های مورد نیاز فعالان بخش سرمایه گذاری به کمترین زمان ممکن کاهش یابد.
وی گفت: با مدیران دستگاه‌های اجرایی دخیل در امر سرمایه گذاری اگر نماینده تام الاختیار، پاسخگو و متخصص آن‌ها در مرکز خدمات سرمایه گذاری برای ارائه خدمت به سرمایه گذاران مستقر نباشد برخورد قانونی صورت خواهد پذیرفت.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: پاسخ به استعلامات طرح‌های سرمایه گذاری نباید مبهم باشد و دستگاه‌های اجرایی باید نظر صریح خود را در خصوص استعلامات طرح‌های سرمایه گذاری بدون فوت وقت به مرکز خدمات سرمایه گذاری اعلام کنند.
حیدری با تاکید بر حذف استعلامات غیر ضروری در خصوص طرح‌های سرمایه گذاری، اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی از انجام استعلامات زائد در خصوص طرح‌های سرمایه گذاری خودداری کنند تا روند جذب سرمایه گذاری سرعت پذیرد.
ایم مقام مسئول تصریح کرد: رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان هر گونه ایرادی در راستای ارائه خدمات مطلوب به سرمایه گذاران در این مرکز وجود دارد احصاء و به اداره کل امور اقتصادی و دارایی جهت رفع آن‌ها منعکس کند.
وی گفت: طرح‌های سرمایه گذاری با سرعت مناسب در سامانه پنجره واحد سرمایه گذاری ثبت و مجوز‌های مورد نیاز آن‌ها از طریق دستگاه‌های متولی پیگیری گردد و در صورت کوتاهی دستگاهی در پاسخ به استعلامات این موضوع منعکس گردد تا مورد رسیدگی قرار گیرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان در پایان گفت: مرکز خدمات سرمایه گذاری استان باید در جذب سرمایه گذاری، صدور سریع مجوز‌های مورد نیاز سرمایه گذاران و تسریع در جذب سرمایه گذاری به گونه‌ای عمل کند که در سطح کشور نمونه گردد و تحقق این مهم مطالبه‌ای جدی از مدیرکل اقتصاد و امور دارایی استان و سایر مدیران دست اندر کار در مرکز خدمات سرمایه گذاری می‌باشد.
انتهای پیام