کد خبر: 3821604
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۵
گروه فرهنگی ــ مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس هرمزگان گفت: اواخر هفته جاری استان هرمزگان میزبان پیکر ۴ تن از شهدای گمنام خواهد بود.

به گزارش ایکنا از هرمزگان، سرهنگ طالب احمدی نیا، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه میناب، یکشنبه، ۲ تیرماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پیکر پاک و مطهر ۲ شهید گمنام روز هفتم تیرماه وارد شهرستان میناب می‌شود که پس از تشییع در برخی روستا‌ها و برگزاری محافل شبی با شهدا در روستای کلنتان، هم‌زمان با روز شهادت امام جعفر صادق‌(ع) در شهر تیروز به خاک سپرده می‌شوند.
فرمانده سپاه میناب، با بیان اینکه شهیدان مأموریتشان همیشه ادامه دارد، افزود: هر مسئولی روزی مأموریتش خاتمه می‌یابد، ولی شهیدان بعد از شهادت مأموریتشان زنده است و چراغ راهی است برای ما که خود را حافظ این نظام و انقلاب می‌دانیم و امروز ما وظیفه‌ داریم این مأموریت را به نحو احسن انجام دهیم.
سرهنگ احمدی‌نیا با بیان اینکه شهیدان برای همیشه تاریخ زنده‌اند، ابراز کرد: حدود ۱۰ آیه در قرآن مجید، به‌صورت صریح به مسئله شهادت و کشته شدن انسان‌ها درراه خدا دارد از جمله مسائلی که در این آیات به آن اشاره‌ شده است عبارت است از زنده‌بودن شهید، رزق شهید، آمرزش گناهان شهید، ضایع نشدن عمل شهید، مسرت و خوشحالی شهید و وارد شدن در رحمت الهی.
این مقام مسئول بیان کرد: رزمندگان و شهدای هشت سال دفاع مقدس ما یک قدرت بازدارندگی قوی در مقابل زورگویان و مستکبرین دنیا ایجاد کردند که تا امروز دشمنان ما حتی فکر تجاوز و جنگ با کشور ما را در سر نمی‌پرورانند و اگر غلطی بکنند تودهنی سختی از ملت ما خواهند خورد.
وی ادامه داد: روح بلند امام و عظمت شهیدان چنان لرزه‌ای به جان دشمنان این نظام و انقلاب انداخته که حتی اگر بخواهند در منطقه ما حضوری داشته باشند باید با ما به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم هماهنگ باشند و امروز هیچ معادله سیاسی بدون حضور ایران در منطقه حل‌وفصل نمی‌شود.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه میناب بیان کرد: محل خاک‌سپاری شهیدان را خودشان مشخص می‌کنند و نیت خالص و پاک مردم آن محل نیز در این میزبانی نقش بسزایی دارد.
وی در پایان با یادآوری اینکه‌ این دو شهید گمنام یکی ۲۱ ساله در عملیات کربلای ۶ در منطقه سومار و شهید بزرگوار دیگر ۲۹ ساله در عملیات رمضان شرق بصره به فیض شهادت نائل‌ آمده‌اند، گفت از مردم شهیدپرور هرمزگان دعوت می‌کنم در این مراسم شرکت کنند و به استقبال این شهیدان بزرگوار بیایند، زیرا مردم ما از دیرباز به مهمان‌نوازی و مهربانی زبان زد عام و خواص بوده‌اند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: