کد خبر: 3819678
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳
گروه فرهنگی ــ سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان پارسیان از اجرای طرح غنی‌سازی اوقات فراغت تابستان در پارسیان خبر داد و گفت: کلاس‌های طرح اوقات فراغت طرح بچه‌های مسجد به‌منظور رفع دغدغه‌های والدین و جذب جوانان به مساجد برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام حمید غلام‌پور، سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان پارسیان‌ در گفت‌وگو با ایکنا از هرمزگان، «اوقات فراغت بچه‌های مسجد» را فرصت خوبی برای جذب جوانان به مسجد دانست و اظهار کرد: امروزه آسیب‌های اجتماعی زیادی نسل جوان و نوجوان را تهدید می‌کند که طرح اوقات فراغت فرصت خوبی برای جلوگیری از این آسیب‌ها است.
وی افزود: طرح غنی‌سازی اوقات فراغت تابستان در قالب هسته‌ها و بوستان‌های معرفت برای جوانان و نوجوانان در شهرستان پارسیان از امروز، ۲۶ خردادماه رسماً کار خود را آغاز کرده است.
سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان پارسیان تأکید کرد: هدف از برگزاری کلاس‌های طرح اوقات فراغت در راستای رفع دغدغه‌های والدین و جذب جوانان به مساجد است، زیرا فصل تابستان زمان مناسبی برای پرورش خلاقیت‌ها و استعداد‌های بالقوه دانش‌آموزان است و فعالیت‌ها در فصل تابستان پررنگ‌تر می‌شود.
این مقام مسئول گفت: اجرای طرح اوقات فراغت با هدف غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان در قالب برنامه‌های فرهنگی، قرآنی، ورزشی و هنری و مهارتی در دستور کار این اداره‌کل قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه کودکان و نوجوانان آینده‌سازان جامعه هستند ازاین‌رو باید برای اوقات فراغتشان برنامه‌ریزی کرد تا از تعطیلات خود به بهترین نحو استفاده کنند و اظهار کرد: بهره معنوی، تقویت بنیه دینی و مذهبی، تقویت روحیه کار و تلاش از اهداف ترسیم‌شده اجرای طرح اوقات فراغت است.
سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان پارسیان با اعلام این خبر افزود: تعداد هفت پایگاه برای استفاده عموم جوانان و نوجوانان در سطح شهرستان تعریف‌شده است.
حجت‌الاسلام غلام پور افزود: روحانیان مستقر و مبلغان حاضر در شهرستان برای استفاده در طرح سازماندهی‌شده‌اند که طی جلسات هماهنگی با وحدت رویه به‌تناسب نیاز فرهنگی محله تبلیغی اقدام به فعالیت فرهنگی کرده‌اند.
این مقام مسئول در پایان بیان کرد: و این طرح فرصت مناسبی را برای آنان ایجاد می‌کند که در زمان فراغت از تحصیل استعداد‌های خویش را بارور کنند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: