کد خبر: 3763608
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۵
گروه اجتماعی - معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی هرمزگان گفت: رشد شاخص‌های فرهنگی نقش بسزایی در سلامت جامعه، تقویت اعتقادات و باورهای دینی و کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد.

رشد شاخص های فرهنگی تاثیر بسزایی در کاهش آسیب های اجتماعی دارد

به گزارش ایکنا از هرمزگان، حجت‌الاسلام والمسلمین مسلم پورجمالی معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی هرمزگان سه‌شنبه ۲۲ آبان در نشستی با کارشناسان فرهنگی در سخنانی اظهار کرد: آمار‌ها و گزارش‌ها شش ماهه اول سال جاری از فعالیت‌های انجام شده در حوزه فرهنگی حاکی از آن است که شاخص‌ها رشد بهتر و بیشتری نسبت به سنوات گذشته داشته و باید این مهم استمرار یابد.
وی با بیان اینکه پیشبرد اهداف و فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی یکی از سیاست‌های اصلی سازمان تبلیغات اسلامی است، عنوان کرد: اگر مسائل فرهنگی ارتقا پیدا کند بسیاری از مشکلات و معضلات حوزه فرهنگی کاهش می‌یابد و این مهم حتی تاثیر بسزایی در اقتصاد و معیشت مردم حتی خواهد داشت.
حجت‌الاسلام پورجمالی عنوان کرد: باید تلاش شود در مناطق آسیب‌پذیر شاخص‌های فرهنگی به اندازه و متناسب رشد قابل توجهی داشته باشد گرچه بحمدلله تلاش بی وقفه روحانیان در این محلات بی وقفه است و خدمات فرهنگی آنان به جامعه هدف مشهود است.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی هرمزگان ابراز کرد: امروز فرهنگ و رشد شاخص‌های فرهنگی نقش بسزایی در سلامت جامعه، تقویت اعتقادات و باور‌های دینی، کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد و بدون برنامه ریزی و آینده نگری در حوزه فرهنگ و از سوی دیگر مبتنی بر شناخت و برآورد دقیق، علمی و جامع از وضعیت موجود برای متولیانی که داعیه‌دار فرهنگ در کشور هستند امکان‌پذیر نیست.

وی در پایان گفت: با توجه به نقش بی‏‌بدیل فرهنگ در توسعه کشور، هرگونه اقدام در زمینه فرهنگ اعم از سیاست‌گذاری، برنامه‏‌ریزی و زمینه‌سازی نیازمند ابزاری برای شناخت واقع‌گرا از وضعیت موجودو شناسایی قوت‏‌ها، فرصت‏‌ها و ضعف‌ها، آسیب‏‌ها و تهدید‌ها است که می‌طلبد کارشناسان این عرصه زمان بیشتری را برای رشد شاخص‌های فرهنگی صرف کنند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: