کد خبر: 3332575
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۸:۳۸
گروه هنر: سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیریک گفت: نمایش خیابانی «حق‌الناس» در روستای کرپان سیریک اجرا شد که مورد استقبال مردم قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از هرمزگان، مصطفی کریمی‌زاده، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیریک دیروز، دوم مردادماه در حاشیه اجرای نمایش حق‌الناس اظهار کرد: در این نمایش خیابانی که به نویسندگی حمید بهرامی و کارگردانی جعفرقاسمی و باقر رمضان‌زاده اجرا شد، حمید بهرامی، کابل کارکن، اسماعیل صالحی، حسین ذاکری نقش‌آفرینی کردند.
وی افزود: این نمایش خیابانی به موضوع حق‌الناس و عواقب این حقوق اسلامی در جامعه می‌پردازد و با هدف آشنایی نسل جوان، با این مقوله اجرا شد.
کریمی‌زاده ادامه داد: خداوند حقوق فراوانی برای بندگانش وضع کرده که اعتقاد و ایمان آوردن، عمل به دستورات الهی و انجام بندگی، بخشی از این حقوق است و ازجمله مصادیق آن می‌توان به اقامه نماز، حج و ذکات اشاره کرد.
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سیریک اظهار کرد: از نظر اسلام «حق‌الناس» با عدالت و حکمت الهی رابطه‌ای تنگاتنگ دارد و می‌توان گفت اقامه قسط و عدل و برقراری عدالت اجتماعی و ادای حق‌الناس، از مهمترین اهداف بعثت پیامبران بوده است.
وی با اشاره به اینکه حق‌الناس مصادیق مختلفی دارد، عنوان کرد: این حقوق روابط انسان‌ها و جوامع را در مناسبات گوناگون اجتماعی، فردی، فرهنگی، حکومتی و بین‌المللی قانونمند می‌کند و این حقوق را خداوند واجب کرده تا آسایش فردی، اجتماعی و جامعه انسانی تأمین شود.
وی اظهار کرد: این نمایش در حیاط مسجد کرپان برگزار شد و نمازگزاران، کودکان، نوجوانان و جوانان روستا در صحن مسجد و اطراف حیاط به تماشا پرداختند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: